Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburský fotbal v sezóně 2002/03

autor: rd

Hodnocení uplynulého ročníku I. A třídy mužů
Hodnotí trenér mužů Zdeněk Heinzel

Jak jste spokojen s umístěním svého mužstva na konci soutěže?
Obsadili jsme 3. místo, což pro nováčka soutěže může být považováno za úspěch. Já to ale vidím trochu jinak. Když jsem mužstvo v zimě přebíral, mělo na svém kontě 7 porážek a bylo na 7. místě. Jsem rád, že jsme se vyšplhali na 3. místo a že jsme na jaře nebodovali pouze ve dvou zápasech, ale je velká škoda, že kluci na podzim takhle selhali, protože mohl být postup v této sezóně poměrně snadnou záležitostí. V možnostech tohoto mužstva to určitě bylo.

V jarní tabulce jste obsadili druhé místo za postupujícím mužstvem, to Vás pasuje do role favorita v příštím ročníku.
Přesně tak. Proto je velká škoda, že se nepostoupilo už letos. Na jaře jsme všem ukázali, že svoji kvalitu máme. Proto to bude příští sezónu těžší. Každé mužstvo se bude chtít na nás vytáhnout. Navíc z oblastního přeboru sestupují do naší soutěže dva celky a dva postupují z B třídy. K nám asi postoupí mužstvo Šluknova a Všebořic, která mají také svou kvalitu. Osobně si myslím, že příští sezónu bude soutěž o moc náročnější než letos. My se musíme soustředit jen na sebe a jít zápas od zápasu. Navíc máme rozjednáno pár přestupů, takže začátek soutěže nás může zastihnout nerozehrané. Ale přesto jsem přesvědčen, že to zvládneme a postup si vybojujeme.

Zmínil jste posily, můžete být konkrétní?
Z České Kamenice k nám přichází Mitruška Jiří, z Horního Podluží Hermann Daniel, ze Skalice Hradiský Pavel (brankař!) a z Varnsdorfu na jeden měsíc Dobiáš Petar. Dále se velmi dobře jeví příchody z dorostu FK, a to Kincl František, Šimek Štěpán a Kubík Čeněk. Rozjednané jsou ještě asi dva příchody. Budu spokojen, když se mužstvo posílí alespoň o 4 kvalitní fotbalisty. Uvidíme, jak se noví hráči budou adaptovat v novém prostředí, ale vybírali jsme je na konkrétní místa, takže věřím, že se do sestavy dostanou a pro Rumburk odvedou kvalitní práci. Ještě chci posílit svůj realizační tým o fyzioterapeuta. Doufám, že se to povede a o kluky bude i po této stránce postaráno.

A kdo z Rumburku odchází?
Je jasné, že pokud přijdou noví hráči, musí někteří odejít. Ale nechci o tom ještě teď hovořit. Do přípravy by mělo nastoupit celkem asi 25 fotbalistů. Před sezónou tento kádr zúžíme asi na 20. Těch 5 zbývajících bych rád viděl na hostování někde v okolí s tím, že budou s námi jednou týdně trénovat a v zimě se o návrat můžou znovu poprat v zimní přípravě. V Rumburku jsem půl roku a o současných hráčích jsem si udělal obrázek a vím, co od nich mohu čekat. Podle toho samozřejmě budu vybírat, ale je jasné, že hlavním měřítkem nebude jen výkonnost, ale i jejich tréninková morálka a jejich přínos pro mužstvo i po psychické stránce.

Ještě se trochu ohlédněme zpět, jak jste tedy v Rumburku spokojen?
Kdybych to měl vyjádřit procenty tak z 80 % spokojenost tady je. Podmínky jsou vytvořeny kvalitní a myslím, že nám je může závidět leckteré divizní mužstvo. Kluci mají zhruba 85% účast na trénincích, trénujeme 3x týdně, takže to je velice potěšující. Když si uvědomím, že každý z nich má svoje pracovní nebo školní povinnosti, tak je to číslo hodně vysoké. Takže s tréninkovými podmínkami a morálkou hráčů v tréninkovém procesu mohu být spokojen. S čím jsem ale nespokojen, jsou samozřejmě některé výkony na hřišti. Na jaře jsme ztratili zbytečně body v Bezděkově, kde jsme zápas odchodili a podobné to bylo i ve Straškově. Tam už mě to rozčílilo natolik, že jsem vedení klubu sdělil, že si autobus k tomuto zápasu zaplatíme ze svého, takže jsme se na to s hráči složili a peníze vedení předali. To se prostě stávat nesmí, hráč je tady od toho, aby hrál a na hřišti nechal maximum toho, na co má. Pokud to tak není, musí za to nést následky. Fotbal a jeho zajištění je čím dál tím náročnější a nějaké primadony, které v soubojích uskakují aby si něco neudělali, já v mužstvu nesnesu. Naštěstí v dalším průběhu soutěže už to bylo v pořádku a já doufám, že to tak bude i nadále. Dalším velkým zklamáním je pro mě nezájem diváků. Na některé domácí zápasy přišlo jen 100 diváků, což je na Rumburk hrozně málo. Fotbal se přece jen hraje pro diváky a pokud oni nechodí, je to špatné.

S čím tedy jdete vy osobně do další sezóny?
V Rumburku mám smlouvu do 30.6.2004. I ve smlouvě je zmínka o postupu do vyšší soutěže. Takže u mě je to jasné. Já hrozně nerad prohrávám a jsem zklamaný z toho, že v jarní tabulce jsem neporazili postupující Brozany. Já bych Rumburku, a tím i sobě, postup hodně moc přál a osobně pro to udělám maximum. Pevně věřím, že spolu se svým asistentem Frantou Dužárem mužstvo připravíme tak, že se tento cíl povede zrealizovat. Ale znovu říkám, že to bude hodně těžké a čeká nás hodně moc práce, dřiny a odříkání. Ale základem všeho je a bude vždy hráč. Pokud z něj dostaneme v tréninku maximum a on bude ochoten to odvést při zápase, bude to v pořádku. Pokud se to nepovede, sen o postupu zůstane utopií.

Chcete ještě něco říct závěrem?
Chtěl bych samozřejmě poděkovat všem hráčům, funkcionářům, sponzorům i divákům za jejich podporu. Myslím si, že máme za sebou vcelku dobrý půlrok a pevně věřím, že příští rok budeme s jejich pomocí oslavovat postup do vyšší třídy. Chci také poděkovat svému realizačnímu týmu, který odvedl velice dobrou práci a doufám, že i nadále ji odvádět bude. Všem nám přeji dobré vykročení do nové sezony a doufám, že námi vytčené cíle se nám podaří ve vzájemné spolupráci splnit.

Zhodnocení výsledků mládežnických družstev našeho klubu

Nejvýraznějším výsledkem bylo umístění dorostenců na 1. místě v I.A třídě a tím i postup do krajského přeboru. To s sebou nese i komplikace v nutnosti sestavit družstvo mladšího dorostu, které je podmínkou účasti v této soutěži. Lze konstatovat, že se nám toto podařilo, a tak mají naši dorostenci za sebou již 1. kolo, kdy hráli proti Lokomotivě Bílina s výsledky 1:2 u staršího dorostu a 1:0 u mladšího.

Družstvo starších žáků skončilo v I.A třídě na velmi pěkném 4. místě i přes to, že v podzimní části nepodávalo nijak oslnivé výkony a hrozil mu sestup. Vlivem kvalitní zimní přípravy a díky změnám ve vedení družstva se však v jarní části jejich výkony zkvalitňovaly a bylo to znát i v postupu v tabulce.

Družstvo mladších žáků hrající okresní přebor vyhrálo celkem bez problémů svou skupinu a ve finále se střetlo s vítězem jižní skupiny celkem Benešova. Oba tyto zápasy však skončily naší porážkou a tak mladší žáci obsadili 2. místo v okrese. Protože uplynulý ročník měl malou účast družstev a nízkou kvalitu střetnutí, přihlásili jsme pro sezonu 2003/04 tuto věkovou kategorii jako družstvo starších žáků „B“ do okresní soutěže.

Družstvo elévů, nebo chcete-li starší přípravky, naprosto suverénně vyhrálo svou skupinu okresního přeboru a i 1. část finálové skupiny. Pro kolizi termínu kvalifikačního turnaje o postup do vyšší soutěže a druhého finálového turnaje bylo posláno do kvalifikace a předčasně vyhlášeno přeborníkem okresu. V sítu kvalifikace jsme neuspěli a tak letos opět budeme účastníky okresní soutěže.

Závěrem ještě k těm nejmenším, družstvu přípravky. Ti po slabším podzimu, kdy byla patrná nesehranost a začátky seznamování se s míčem, nakonec obsadili 3. příčku ve své soutěži a nutno říci, že někteří jedinci svými výkony a růstem v průběhu sezony velmi mile překvapili.

Výsledky sezony 2003/04

FK MÜHL Rbk – SK Bězděkov 3:0
SK North stav Všebořice – FK MÜHL Rbk 3:3
I.A třída mužů, 1. a 2. kolo

FK MÜHL Rbk – Loko Bílina 1:2
1. kolo krajského přeboru staršího dorostu

FK MÜHL Rbk – Loko Bílina 1:0
1. kolo krajského přeboru mladšího dorostu

Všechny milovníky fotbalu zveme na utkání dorostenců v soutěži krajského přeboru – FK Mühl Rumburk a RD Dubí tuto neděli 31.8. od 10.15 hod.

Tisk Tisk | E-mail E-mail