Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Velká cena Rumburka v judo žáků

autor: JkR

Také na své Velké ceně, kterou pro žáky pořádá náš Judoklub Rumburk pravidelně koncem května v tělocvičně ZŠ U Nemocnice, byli naši chlapci úspěšní. Soutěž se konala v kategoriích mladších žáků a mláďat, pro starší žáky jsme připravili dvě váhy – do 60 a 66 kg.

Navíc jsme pro nejmladší závodníky, kteří se ještě oficiálních soutěží neúčastní, uspořádali kategorii „koťata“, ve které startovali naši nejmladší závodníci. Fabián Strecker skončil na 2. místě a Radek Vyčítal na třetím.

V mláďatech jsme měli rovněž dvojí zastoupení, a to ve váze do 35 kg. V šestičlenném poli měli nakonec po jedné porážce Koubek (Jablonec) a oba naši – Jan Havlas a Tomáš Rákosník. Pořadí proto stanovil poměr pomocných bodů. Zvítězil Havlas před Rákosníkem, o čemž rozhodl jejich vzájemný souboj. Ten vyhrál (už podruhé za sebou) na ipon Havlas.

V nejmladších žácích tentokrát naši hoši zlatou nevybojovali. Nejblíže k ní měl Jakub Hanek (do 42 kg), ale ve finále ve vyrovnaném souboji podlehl Šparukovi z Děčína na 5 bodů a skončil druhý. Ve váze do 46 kg ze tří borců byl rovněž druhý Jakub Bláha, který bude muset přidat, bude-li chtít opakovat loňské výsledky. Další stříbrnou medaili vybojoval Lukáš Kosař (nad 60 kg). Také zde startovali tři závodníci a Lukáš si připsal vítězství nad Milerem z Rochlic. Ve váze do 34 kg skončil na 3. místě David Vodička, když v semifinále prohrál s výborným Romanyukem z Litoměřic také na 5 bodů. Naprázdno vyšel tentokrát jen začínající Pavel Kašek (38 kg), nicméně ani on neprodal svou kůži zadarmo a ve všech zápasech projevil bojovnost, která na přece jen zkušenější závodníky nestačila.

Vyvrcholením se pak staly obě váhy starších žáků. Do 66 kg Jiří Janda vybojoval stříbrnou medaili po perném boji ve finále, ve kterém „uklouzl“ děčínskému Štrbovi a prohrál. Vše však vynahradil (a vcelku překvapivě) Antonín Bláha v šedesátce. Jeho finálový boj s Dědičem z Proboštova byl zároveň posledním zápasem celé soutěže a byl jejím skutečným vyvrcholením. A to jak svou sportovní hodnotou, tak i naší úspěšnou tečkou. Tonda po úporném boji plném zvratů nakonec zvítězil po úspěšném porazu na držení a doslova vybojoval svou první zlatou medaili.

Našich 11 závodníků tedy celkem získalo dvě zlaté, šest stříbrných a dvě bronzové medaile. Po loňských pěti zlatých je to sice o něco méně, ale důležitější je, že celková úroveň našich chlapců nijak neklesla, což by se mělo projevit v nadcházejících mistrovských soutěžích.

Pochlubit se můžeme navíc i jako pořadatelé, když naši soupeři (celkem 120 z 13 klubů a BV Seifhennersdorf) oceňovali nejen průběh soutěže, ale zejména i fakt, že se bojovalo o skutečné medaile, což je pro sportovce trofej nejcennější.

Tisk Tisk | E-mail E-mail