Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zast. Ústeckého kraje se sešlo na svém 18. zasedání

autor: gdo

Zastupitelstvo Ústeckého kraje se 4.6.2003 sešlo na svém 18. zasedání. Schválilo mimo jiné závěrečný účet kraje za rok 2002.

Hospodaření Ústeckého kraje za rok 2002, schválené bez výhrad auditorem, vykázalo přebytek, z kterého bude letošní rozpočet posílen o 175,4 miliony korun. Nejvíce peněz, téměř 125 milionů, bude převedeno do rezerv pro havárie, mimořádné události a nepředvídatelné výdaje. Dalších 15 milionů směřuje do havarijního fondu sekretariátu hejtmana. Přebytek z loňského hospodaření Ústeckého kraje navíc posílí financování projektových dokumentací silnic II. a III. třídy a přípravu rekonstrukce Dětského domova Tuchlov na Teplicku.

Zastupitelé dále schválili uzavření Smlouvy o spolupráci mezi Ústeckým a Karlovarským krajem. Důvodem k tomuto kroku je nutnost ustanovení Sekretariátu Regionální rady regionu soudržnosti NUTS 2 Severozápad, díky jemuž bude možné využívat strukturální fondy a Fondy soudržnosti EU. Samostatně by oba kraje peníze nabízené Evropskou unií čerpat nemohly, mimo jiné proto, že nevyhovují bruselským kritériím na rozlohu a počet obyvatel. Smlouvu o spolupráci mezi oběma kraji by měli hejtmani Jiří Šulc a Josef Pavel podepsat do konce tohoto roku.

Zastupiteli bylo dále projednáno rozdělení peněz z Fondu obnovy Ústeckého kraje. Pro druhé kolo bylo doručeno celkem 329 žádostí o poskytnutí dotace v úhrnné výši 497.079.931 korun. Na základě návrhu komise a doporučení Rady Ústeckého kraje byly v druhém kole rozděleny z fondu dotace ve výši 91.200.204 korun. Celkem bylo ve Fondu obnovy Ústeckého kraje 159.966.000 korun, přičemž 68.683.406 korun bylo rozděleno již v kole prvním.

V rámci schvalování rozpočtových změn Zastupitelstvo Ústeckého kraje jednalo také o rozdělení 2,1 milionů korun pro jednotky Sborů dobrovolných hasičů. Příspěvek na udržení akceschopnosti jednotek požární ochrany II. kategorie byl přidělen 13 městům a obcím, nejvíce z této částky získaly Krupka na Teplicku, Kadaň na Chomutovsku a Rumburk.

Zastupitelstvo také rozhodlo o dotaci z ăProgramu podpory místní kulturní a divadelní činnosti pro rok 2003Ň městu Jirkov (25 tis. Kč) a obcím Boleboř (30 tis. Kč), Libočany (20 tis. Kč), Nové Sedlo (25 tis. Kč), Hora Sv. Kateřiny (30 tis. Kč), Vlastislav (30 tis. Kč), Libouchec (25 tis. Kč), Dolní Poustevna (30 tis. Kč) a o spolupořadatelství Ústeckého kraje na kulturní akci Pocta Klášterským Brokoffům. Kraj přispěje na tuto akci částkou 50 tis. Kč.

Tisk Tisk | E-mail E-mail