Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Litomyšli proběhla první Olympiáda

autor: gdo

s Orbitem pro děti

Rumburk reprezentoval pěvecký sbor Čtyřlístek

V Litomyšli poběhla první Olympiáda s Orbitem pro děti. Ústecký kraj reprezentovalo 220 sportovců ze základních škol. Olympiáda se konala ve dnech od 14. do 19. června v Litomyšli, Svitavách a Chocni. Zúčastnilo se jí bezmála 2700 dětí ze všech čtrnácti krajů, které soutěžily v šestnácti sportovních disciplínách. Šanci zúčastnit se Olympiády s Orbitem pro děti dostaly však i děti, které vynikají v kulturní oblasti. Připraveny pro ně byly také tři kulturní soutěže – sborová, výtvarná a literární.

Výpravu dětí z Ústeckého kraje doprovázel na dětskou olympiádu i maskot. Byla jím velká látková stonožka, kterou vyrobili žáci Středního odborného učiliště služeb, Litvínov – Hamr, obor čalouník, pod vedením mistrové odborného výcviku Moniky Krejčíkové.

Reprezentanty kraje do jednotlivých soutěží nominovaly sportovní svazy z Ústeckého kraje a kromě dvou disciplín – lukostřelby a soutěže pro zrakově postižené show-down – byl kraj zastoupen ve všech soutěžích. V soutěži školních pěveckých sborů kraj reprezentoval 30členný sbor Čtyřlístek ze ZŠ Rumburk U Nemocnice pod vedením sbormistryně Ludmily Uhrové a Ivy Šabatové. Ten se na Olympiádu nominoval vítězstvím v krajské kvalifikační soutěži. Výtvarné a literární soutěže Olympiády s Orbitem již byly obeslány vítěznými pracemi z krajských výběrových soutěží.

Podrobné informace o této největší dětské akci v České republice přineseme v příštím čísle RN.

Tisk Tisk | E-mail E-mail