Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští judisté pokořili Paříž

autor: -hy-

Ve dnech 29.5. až 2.6.2003 se konala v pařížské čtvrti Menucourt mezinárodní velká cena v judo, které se zúčastnilo i družstvo Judoklubu Rumburk. Startovali jsme pod hlavičkou 16. ZŠ Most. Naše družstvo tvořili závodníci z Chomutova, Benešova u Prahy, Mostu a Rumburka.
V soutěži družstev jsme získali druhé místo za Francií. Třetí místo pak obsadili závodníci z Belgie. Celkem výprava získala pět zlatých medailí (z toho tři Rumburští), dvě stříbrné medaile (z toho jedna rumburská) a devět bronzových, z toho tři šly do Rumburka. Všech sedm startujících se tedy umístilo. Zlatou medaili získal Fabián Strecker (mládě do 30 kg), Tomáš Rákosník (mládě do 34 kg), Jakub Hanek, mladší žák (do 42 kg). Stříbrnou medaili vybojoval Jan Havlas (mládě do 38 kg). Bronzovou vybojoval Karel Schäfer (starší žák ve váze do 60 kg), který se utkal i se soupeři do 100 kg. Další bronzovou získal Radoslav Vyčítal (mládě do 20 kg) a David Vodička (mladší žák do 34 kg). Družstvo Rumburka získalo nevíce medailí a tedy i bodů pro Českou republiku a právem přivezlo společný pohár domů do Rumburka. Je to další výzva k ještě většímu tréninkovému úsilí všech členů. Za námi zůstala družstva z několika krajů Francie, dále družstva Velké Británie, Rumunska, Belgie a Rakouska.
Kromě sportovních zážitků jsme si prohlédli i Paříž, navštívili jsme Eiffelovu věž, Notre Dame, Louvre, Vítězný oblouk, třídu Moulin Rouge a další pamětihodnosti. Navázali jsme přátelské vztahy nejen s judisty ostatních zemí, ale i s představiteli městské radnice čtvrti Menucourt.
V září se na Velké ceně Mostu setkáme s některými, nám již známý-mi, závodníky z pařížského turnaje.
Od září budeme opět přijímat nové členy do našeho Judoklubu Rumburk. Po určité době přípravy a vítězných utkání v naší republice má každý možnost reprezentovat náš klub, naše město i naši republiku v zahraničí. Již nyní máme nabídky k utkání v Itálii, Holandsku i jinde.

rn1208_2
Pan Vladimír Lorenz (kazík), bývalý státní trenér, nositel 7 Danu, přebírá čestnou medaili od jednoho ze svých nejlepších žáků Jiřího Hynaise, nositele 4 Danu a hlavního rumburského trenéra.

Tisk Tisk | E-mail E-mail