Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nijaci pokřtili své druhé CD

autor: Darek Mouša

Rumburská hudební formace Nijak pokřtila své druhé album By no mean (viz RN č. 9). Stalo se tak v pátek 23. května v divadýlku rumburského domu kultury.

Na koncertě zní hudba Nijaků pochopitelně hutněji a razantněji než na studiovém albu (které navíc vznikalo více než rok) a není to na škodu. Koncert sám byl rozlomen na tři, resp. čtyři části. Tu první, předskokanskou, obstarala liberecká kapela Anabáze. Nijaci potom písně z nového alba proložili sérií ze svého prvního cédéčka Resumé, které se liší od jejich nejnovější tvorby jednak českými texty, ale i hudebně. Jejich nový hudební počin se mi zdá o dost dospělejší a uvolněnější. Viděli a slyšeli jsme vlastně dvě kapely. Fanouškům to ale nevadilo vůbec (česky si zazpívali, anglicky zatančili) a samozvaný recenzent mohl jen litovat, že se podobné akce nekonají častěji.

Kde koupíte CD „By no mean“ kapely Nijak? V Rumburku V Billiard clubu 9, v restauraci Metro, v Knihkupectví Dokoupilová, v Rock klub Sklep, v Informačním centru Loreta, v prodejně Comtelu a v Klášterní vinárně, a dále ve Šluknově v Informačním centru při Střední lesnické škole.

Tisk Tisk | E-mail E-mail