Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dva tituly na Mistrovství ČR v silovém trojboji

autor: -m-

Mistrovství ČR v silovém trojboji mužů letos organizovala Mladá Boleslav. Závod proběhl 26. dubna 2003 a již podle nominace bylo vidět, že silový trojboj získává v ČR stále větší popularitu a o medaile tak bude sveden tvrdý boj.

Ve váhové kategorii do 100 kg se po celou dobu závodu přetahovali o prvenství hned tři muži. Reprezentant ČR v tlaku na lavici Ladislav Marek, reprezentant ČR v kategorii masters Jaroslav Kellner a reprezentant ČR a obhájce titulu Martin Košnar z Rumburku. Martinovým cílem bylo hlavně vyhrát soutěž a překonat hranici 800 kg, ale hned při první disciplíně (dřep s činkou) neudělal třetí pokus technicky správně. 310 kg sice zvedl, ale pokus nebyl uznán. Platných měl pouze 300 kg, ale v tlaku na lavici zopakoval svůj osobní rekord 217,5 kg. Ladislav Marek vydřel na dřep 295 kg, ale pak v sobě nezapřel špičkového benčaře a v tlaku zvedl velice lehce nový rekord ČR 235 kg a rázem vedl. Poslední disciplína – mrtvý tah (pozved) patří mezi Markovy slabiny, ale ani Martin nepatří mezi nejlepší. Marek si chtěl titul pojistit 280 kilogramy, ale nezvládl to a platných měl jen 260. Naopak Martinovi se poštěstilo. Posledním pokusem vydřel 295 kg, čímž vyhrál v novém osobním rekordu s trojbojem 812,5 kg a dokázal, že patří mezi špičku.

Juniorský závod o titul mistra ČR proběhl o týden později 3. května v Dobříši. Byl to zároveň nominační závod na Mistrovství Evropy juniorů, které se koná v červnu v Nymburce. Český svaz silového trojboje (ČSST) má tak možnost rozšířit nominaci, protože se bude závodit doma a reprezentační tým nebude tak finančně náročný. I tak mohou startovat jen ti nejlepší, tedy mistr republiky, pokud odvede kvalitní výkon a popřípadě i druhý.

V kategorii do 75 kg startoval již tradičně Jiří Chalupný z Rumburka. Ten se potýkal nejen s kvalitními soupeři, ale také s technickými chybami, které ho připravily o cenné kilogramy. Získal však bronzovou medaili výkonem 190 kg (dřep), 117,5 kg (benč) a 215 kg (pozved). Cíl rumburského Pavla Košnara byl vydobýt nominaci na mistrovství Evropy juniorů. Za rok přibral několik kilogramů na váze a rozhodl se zbytečně neriskovat ztrátu výkonu shazováním do nižší váhové kategorie a nastoupil jako jasný šampion ve „stovce“ s váhou pouhých 90,3 kg. Závodem prošel bez jediného neplatného pokusu a spolehlivě získal svůj první titul mistra ČR. Kvalitou výkonu i technikou přesvědčil delegáty ČSST, že si zaslouží startovat na MEJ. Pavel se za rok zlepšil ve všech disciplínách, nazvedal 675 kg (260, 155, 260) a protlačil se tak mezi nejlepší české juniory. V červnu tedy změří své síly v Nymburce s evropskou elitou.

Tisk Tisk | E-mail E-mail