Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dopis pro Martinu

autor: rd

Milá Martino,
Všichni Tě moc zdravíme a vzpomínáme na Tebe. Věř, že bychom Ti raději psali jiný dopis, ale Osud zamíchal své karty…

Tak tu na Tebe vzpomínáme a vybavuje se nám plno obrázků ze společně prožitých chvil. Víš, co je ale super? Všechny ty obrázky jsou pěkné, perfektně zaostřené a mají krásné barvy, takové jasné a veselé. Když jsi mezi nás přišla, bylo Tě hned všude plno a Tvůj zvonivý smích hlaholil všude kolem. Prostě Tě nešlo přehlédnout. Tvá dobrá nálada hned nakazila všechny kolem.

Ze všeho sis dokázala dělat legraci a dobře víš, že to některé docela vyvádělo z klidu. To byl Tvůj osud. Dokonce Ti to někteří vyčítali a Ty ses dovedla třeba i rozzlobit. Ale to Tvé zlobení bylo vždycky jako letní bouřka – najednou se přihnaly černočerné mraky, párkrát se zle zablesklo, ale mezitím se již sluníčko dralo mezi mraky a zase byla pohoda.

Každého jsi měla ráda, s každým ses dovedla skamarádit. Byla jsi důvěřivá a lidem jsi věřila. Bohužel až moc.

Byla s Tebou legrace, jak ses bavila různými provokacemi a super kousky. Ale když zase bylo potřeba, dovedla jsi rychle přiložit ruku k dílu, pomohla jsi a nikdy ses neptala, co za to. Byla jsi pracovitá holka, která toho hodně dovedla zvládnout.

Líbily se nám Tvé plány. Vzpomínáš, jak jsi říkala, že by ses chtěla věnovat zpěvu a třeba to jednou zkusit i s kapelou? Říkala jsi to tehdy s takovým nadšením, že jsme Ti fakt všichni věřili, že nám jednou zazpíváš na nějakým super koncertě. A my, co jsme Tě znali ze sboru, kam jsi celé tři roky chodila zpívat, jsme Ti to věřili, protože jsme věděli, jak dovedeš makat a zabrat, když o něco jde.

Tak vidíš, milá Martino, to jsou ty naše obrázky, které si tu teď prohlížíme jeden za druhým a pořád dokola.

A věříme, že i Ty se na ně odněkud díváš a asi se tomu našemu tlachání směješ. Tím svým zvonivým smíchem, který býval tak nakažlivý.

Budeme se těšit, že až jednou…, že se pak naše cesty zase setkají.

Zdraví Tě Tví kamarádi a přátelé

Tisk Tisk | E-mail E-mail