Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Veřejný oddílový přebor mláďat

autor: JkR

Poslední březnovou sobotu uspořádal náš Judoklub Rumburk Veřejný oddílový přebor pro své nejmladší závodníky – kategorii mláďat. Naše pozvání využili závodníci z Litoměřic, Jablonce n. N., Varnsdorfu a Děčína.

Tohoto přeboru se zúčastnili čtyři naši chlapci – Fabián Strecker, Tomáš Rákosník, Jan Havlas a Marek Havlůj. Účelem takovéto soutěže, která nebyla příliš početně obsazena (24 judistů), je především získávat již od nejnižšího věku zápasové zkušenosti. Při menším počtu závodníků a systému každý s každým totiž absolvuje větší počet zápasů i ten, který moc nevyhrává.

Naši chlapci však uspěli i v této kategorii, o čemž svědčí i konečné výsledky: do 31 kg – 1. Havlůj, do 34 kg – 1. Rákosník, do 38 kg – 2. Havlas, 3. Strecker.

Po soutěži pak hoši vybojovali i přátelská utkání se soupeři dle vlastního přání a pro zpestření byl na pořadu dne též oblíbený tréninkový doplněk – utkání v sumo. Nakonec si někteří z nich zkusili i soutěž v družstvech, která se v běžných soutěžích mláďat nekoná.

Celkově jsme jako pořadatelé se soutěží spokojeni, neboť splnila naše očekávání, spokojeni byli i závodníci a spokojenost vyjádřil i starosta města Ing. Jaroslav Sykáček, který ji také navštívil.

My můžeme dodat, že do budoucna budeme takových soutěží pořádat několik, ale v nejbližší době nás čeká soutěž většího formátu a významu – VC Rumburka, která se koná 24. května a na kterou zveme všechny milovníky a příznivce tohoto zajímavého sportu. Věříme, že vám naši chlapci předvedou dobré výkony a za vaši přítomnosti rozšíří své dosavadní úspěchy.

rn0806_2
Na snímku Dušana Zápotockého nasazuje po úspěšném hodu Marek Havlůj držení litoměřickému Kodrchovi a vítězí!

Tisk Tisk | E-mail E-mail