Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Schäfer vítězí také v Chebu

autor: JkR

Naši mladí judisté Judoklubu Rumburk si tentokrát za svými soupeři zajeli mimo náš kraj – na Velkou cenu města Chebu, která se konala 22. března pod záštitou starosty. A jako již tradičně, ani zde nezklamali a dokázali, že jsou schopni získávat úspěchy na jakékoliv soutěži v České republice a že se s nimi musí počítat.

Nejlepšího výsledku dosáhl starší žák Karel Schäfer, když opět suverénně vyhrál svou váhu do 66 kg, ve které v KO systému startovalo 10 závodníků. A také zde, jako již vícekrát, porazil všechny své soupeře na ipon (před časovým limitem). Postupně mu podlehli Kodera z Kralup, Buriánek z Blovic a ve finále domácí Linda. Karel tak letos vyhrál již svou třetí VC a jeho zápasová bilance je rovněž vynikající – 17 vítězných zápasů (z toho 13 na ipon) a jediná porážka nejtěsnějším poměrem, tzv. „na praporky“, t.j. na 1 bod.

V kategorii mladších žáků jsme měli dva borce. Ve váze do 34 kg se o lepší výsledek připravil hned v prvním svém zápase David Vodička, když jej doslova „prospal“. Začal ve velmi vlažném tempu, a než se stačil probrat ke svému obvyklému stylu, zápas končil se ztrátou 5 bodů na svého soupeře Herouta z US Praha. Porážka to byla zcela zbytečná a v systému KO s opravou to znamenalo, že již po prvním zápase může skončit nejlépe na 3. místě. Ale to za předpokladu, že všechna ostatní utkání vyhraje. Po celkem jistých vítězstvích (vše na 10 b.) nad Fráňou (K. Vary), Kydlíčkem (Plzeň) a Rajnišem ze Slaného 3. místo nakonec vybojoval. Škoda prvního zápasu… Medailově naprázdno tentokrát vyšel ve váze do 42 kg Jakub Hanek, který v loňském roce vyhrál všechny soutěže, kterých se zúčastnil. V 1. kole po boji prohrál se Schneiderem z Mostu a rovněž jeho pak čekala cesta bojů o 3. místo. Nejprve porazil plzeňského Jesse a Kratochvíla z Týna n.Vlt., ale v rozhodujícím boji o 3. místo prohrál s Hálkem z K. Varů. Přitom ještě pár vteřin před koncem vedl na wazaari (7 bodů), ale stačila chvilka nepozornosti, kterou soupeř potrestal hodem na ipon, a na Jakuba zbylo bramborové 4. místo.

Celkově s našimi chlapci můžeme být opět spokojeni, opět se prosadili na předních místech v kvalitně obsazené soutěži, což potvrzuje, že stále drží krok s těmi nejlepšími.

Tisk Tisk | E-mail E-mail