Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pohár města Rumburka předával legendární Gustav Bubník

autor: gdo

Všichni příznivci a milovníci hokeje si jistě přišli na své během třídenního hokejového turnaje mládeže, který se konal ve dnech 28. až 30.3.2003 v nově zastřešené hokejové rumburské hale.

Do klání se zapojilo deset mužstev, z toho jedno z německého Erfurtu a jedno z dalekého Lotyšska. Kromě Výběru Rumburka se na ledě předvedli i slávisté z Prahy a praž-ská Kobra, českolipští Kohouti, Berounští medvědi a hráči z Jablonce, Děčína a Benátek nad Jizerou.

Na poslední chvíli odřekli Litevci, ale naštěstí to turnaj nijak nepoznamenalo. Nutno podotknout, že hráči i jejich trenéři si pochvalovali kvalitu a úpravu ledu, dobrou a bezproblémovou organizaci turnaje a kvalitní zázemí, které jim pořadatelé zprostředkovali. O to lépe se jim hrálo a diváci si užili vskutku pěknou podívanou. Zejména slávisté potěšili kvalitou své hry, přesnými přihrávkami, promyšlenými akcemi. Výběr – Rumburk byl složen z hráčů rumburských a varnsdorfských a mužstvo doplnilo i několik Českolipáků. Zřejmě domácí led a spousty pěkných fanynek motivovaly naše chlapce k velkým výkonům, a přestože nemohli plnohodnotně obstát proti o třídu vyšší Slávii a Kobře, bojovali srdnatě a získali fantastické třetí místo. Jak je vidět, dá se zahrát kvalitní pěkný hokej i se zdánlivě slabým mužstvem doplněným kvalitními hráči.

Pověstnou třešinkou na dortu byla v závěru turnaje návštěva legendárního hokejového útočníka, mistra světa z let 1948 a 1949, olympijského vítěze a v současnosti člena Olympijského výboru Augustina Bubníka. Ten přijel na pozvání organizátorů turnaje Milana Surmaie a Jana Reina na slavnostní vyhlášení vítězů. Předtím si však u dobrého občerstvení popovídal nejen s organizátory, ale i s představiteli města a nakonec se vydal na prohlídku Rumburka. Naše město ho natolik zaujalo, že projevil přání pořídit si někde v blízkém okolí domeček a přestěhovat se sem. A rovnou přišel s nápadem, že by zde pomohl vybudovat opravdu kvalitní hokejový klub s kvalitní členskou základnou, a dokonce i s dívčím družstvem. Gustav Bubník však svou přítomností nepotěšil jen Rumburské, ale i trenéra lotyšského týmu. Pro něho je Bubník hokejovou modlou, a když si s ním navíc mohl v klidu popovídat finsky, neznala trenérova radost mezí: „Nikdy bych nevěřil, že si v českém pohraničním městečku budu moci popovídat i finsky a ne jen rusky,“ svěřil se nám dobrou ruštinou trenér. Svými pochvalami nešetřil: „Prohlédl jsem si Rumburk a jsem překvapen, že tak malé městečko má tolik kvalitních sportovišť, a dokonce i zastřešenou zimní halu. U nás máme takové kvalitní zázemí jen v milionové Rize, ale na malých městech se něco takového nevidí.“ Lotyši, i když se umístili na devátém místě, byli u nás spokojeni. Příští rok určitě přijedou zas a mezitím se s našimi „borci“ utkají na velkém mezinárodním turnaji v Lotyšsku, který se bude konat v polovině srpna.

Turnaj pořádal HC Boston Klub ve spolupráci s městem Rumburk a podle slov organizátorů by se něco podobného, ale o něco většího a s hvězdnější účastí hráčů i hostů, mělo konat za rok zas. A naši „hoši“ chtějí prý být „zlatí“!

rn0705_1

Zleva vpředu: Augustin Bubník, Milan Kepka alias Harry. Zleva, druhá řada: Radek Engl, trenér Lotyšska, Milan Surmai, Darek Šváb, Ing. Jaroslav Sykáček – starosta města.

Tisk Tisk | E-mail E-mail