Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Rumburku je nová oční ambulance

autor: gdo

rn0406_0 V pátek 14. února byla za přítomnosti starosty města Ing. Sykáčka, Dr. Marka z VZP v Děčíně a vedoucích pracovníků 1. Zdravotní Rumburk, a.s. slavnostně otevřena nová oční ambulance v areálu chirurgie Lužické nemocnice v Rumburku.

Domeček sloužící původně pro potřeby údržby nemocnice byl     nově rekonstruován. S přestavbou svépomocí se začalo 2. září a nemocnice ji hradila z vlastních prostředků. Částka za opravy se vyšplhala na 250 tisíc korun, pořízení nábytku stálo dalších 130 tisíc korun. Největší výdaje byly nutné na pořízení přístrojového vybavení oční ambulance. Kromě stávajících přístrojů nakoupila nemocnice nový perimetr za 400 tisíc korun, autokeratometr (350 tisíc korun) a další přístroje za 400 tisíc korun. Město Rumburk přispělo na přístrojové vybavení ambulance částkou 250 tisíc korun.

Oční ambulance slouží pro širokou veřejnost z celého Šluknovského výběžku. Kromě úterý, kdy je operační den, funguje ambulance od 7.30 do 15.30 hodin. Navíc od prosince zde lékaři slouží denní i víkendovou pohotovost, a to na tel.: 412 331 259.

O služby očního oddělení v Rumburku je mezi pacienty stále větší zájem. Svědčí o tom i to, že od prosince se zvýšil počet očních operací z deseti na padesát měsíčně. A není to jen v nabídce poskytovaných služeb a vyšetření, ale i v jejich kvalitě a v kvalitním a příjemném přístupu personálu k pacientům. Primářem oddělení je MUDr. Dragounová.

Tisk Tisk | E-mail E-mail