Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dva starty, dvě medaile na Velké ceně v judo

autor: JkR

Dvou Velkých cen se zúčastnili starší žáci Judoklubu Rumburk. Na naší účasti se bohužel podepsala nynější chřipková epidemie a proto v obou soutěžích za náš klub nastoupil pouze jediný závodník – Karel Schäfer. Zato ale úspěšně.

Nejprve na začátku února vybojoval na VC Chomutova 3. místo, když ve své váze do 66 kg vyhrál vcelku přesvědčivě svou skupinu. Postupně porazil Sönbauera z Prachatic, Vorlíčka z Mostu i ústeckého Pokorného – vše před časovým limitem na plný počet 10 bodů (ipon). Potom však v semifinále prohrál nejtěsnějším poměrem na 1 bod se Styblíkem z Nového Bydžova. V tomto vyrovnaném souboji přiznali rozhodčí vítězství soupeři, a tak se Karel tentokrát do finále soutěže, ve které startovalo 9 závodníků, nedostal.

Vše si ale vynahradil o dva týdny později (15.2.) na VC Litoměřic, kde svému soupeři splatil dluh i s úroky. Celou soutěží prošel jako nůž máslem bez jediného zaváhání a ve své skupině postupně s přehledem vyřadil Buriánka ze 16. ZŠ Most a Styblíka z Nového Bydžova. Zvláště nás potěšilo vítězství na ipon nad Fürstem, když mu v celém zápase nedal šanci k nějaké rozumně vypadající akci, a dále okamžitá a rázná odveta se Styblíkem za minulý zbytečně ucouraný a smolný zápas, což mu jistě přispěje k vlastnímu sebevědomí, které se mu bude hodit v mistrovských soutěžích. V semifinále porazil opět Vorlíčka z SKP Most a ve finále dovršil svůj triumf vítězstvím nad Slanařem z Mělníka. Vybojoval tak zaslouženě 1. místo a hlavně dobrou připravenost do dalších soutěží.

Tu by ostatně měli prokázat i další naši borci, hlavně po víkendových soustředěních, ke kterým trenéři Judoklubu přistoupili a od něhož očekávají další růst výkonnosti všech účastníků. Poslední se uskutečnilo koncem ledna společně s přáteli z B-V Seifhennersdorf za účasti 30 chlapců a děvčat. Další se uskuteční v březnu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail