Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vážená redakce,

musím reagovat na článek „Radnice odsuzuje článek pana Kulhánka“, otištěný v RN dne 30.1.2003. Tak jako radnice odsuzuje článek p. Kulhánka, musím já odsoudit vysvětlení pana starosty Ing. Sykáčka.

Pokud jsou tedy lidé, kteří byli členy KSČ před rokem 1989 a jsou členy této (dnes tedy KSČM) strany dodnes, lidmi s vysokým morálním kreditem, o kterých pan starosta píše, tak to tedy pardon! Potom bych doporučovala celému vedení rumburské radnice sledovat televizní pořad na ČT 2 „Ztracené duše národa“, aby si připomněli, co tato strana dokázala a co vlastně tito „odborníci ve svém oboru“, jak starosta píše, mlčky podporovali.

Spojovat s názorem pana Kulhánka pojem politický rasismus, to už je velké sousto. Opět by chtělo zavzpomínat, jak to bylo před listopadem roku 1989. To byl pravý politický rasismus! Dnes si snad pan Kulhánek může napsat svůj vlastní názor.

Je opravdu smutné, že lidé zapomínají, komunisté se vracejí a navíc je to pokládáno za něco naprosto normálního.

Richterová Dagmar, Rumburk

*   *   *

Vážená paní Richterová,
souhlasím s Vaším názorem v tom smyslu, že za spáchané zločiny, viz „Ztracené duše národa“, by měl být každý po zásluze potrestán. Souhlasím i s tím, že si pan Kulhánek může napsat vlastní názor. A právo na to máte jistě i vy a jistě i já. Můj názor je jiný v tom, že odmítám posuzovat lidi podle stranické a případně i podle náboženské příslušnosti. A pokud někdo byl, je nebo bude perzekuován pro svou politickou orientaci (a je jedno jakou), nic jiného než politický rasismus v tom nevidím.

Chtěl bych vám však také říci, že i přes tuto naši názorovou odlišnost necítím vůči vám žádnou zatrpklost a kdykoliv s vámi, budete-li mít zájem, rád pohovořím.

J. Sykáček

Tisk Tisk | E-mail E-mail