Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Laštůvka chce poznat Šluknovsko hlouběji

autor: - g -

V rámci svého poslaneckého dne přijel do Šluknovského výběžku poslanec Vladimír Laštůvka, aby zde řešil aktuální místní problémy. Jeho cesta vedla nejdříve do varnsdorfského TOSu na pozvání ředitele firmy Ing. Jana Rýdla a poté do učiliště TOSu v doprovodu jeho ředitele Ing. Františka Hricze.

Ve večerních hodinách se Ing. Laštůvka sešel v Rumburku se zástupci Velkého Šenova v čele se starostou Ing. Růžičkou a řešili problém havarijního stavu šenovské základní školy, problematiku školství ve Šluknovském výběžku včetně problematického dojíždění školáků do spádových škol. Výsledkem jednání byla dohoda o nutnosti zřízení školního autobusu pro děti z celého výběžku a monitoring stavu školství na Šluknovsku a jeho potřeb. Poté si poslanec prohlédl nové prostory v právě zrekonstruované budově městského úřadu pověřeného státní správou a kanceláře, do kterých by se měl v nejbližších dnech přestěhovat. Jednání s místostarostou města Darkem Švábem proběhlo za zavřenými dveřmi a poté Ing. Laštůvka odjel do Mikulášovic, kam byl pozván na schůzi místní organizace.

„Abych mohl lépe pomoci tomuto kraji, musím ho znát více podrobně. Chci pokaždé, když přijedu na Šluknovsko, navštívit vždy jiné město, chci se seznámit s členy místních organizací, ale i s místní samosprávou, podnikateli, členy zájmových organizací a podobně. Tak lépe poznám místní problémy a rád je pomohu občanům řešit. Ne za ně, ale s nimi.“

rn0207_1
Poslanec Vladimír Laštůvka s místostarostou Darkem Švábem (vlevo) a svou asistentkou Boženkou Chaloupkovou. Foto -gdo-

Tisk Tisk | E-mail E-mail