Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kdo hraje si, nezlobí!

autor: rd

rn0212_0 Český spolek mariášnický, zvláště pak pánové Roman z Kovářů a Václav zvaný Kosáček, sezvali hosty své a karbaníky všeho druhu z krajů vzdálených i blízkých, by změřili síly své a um v klání karetním, a to již šestekráte za sebou, vždy z kraje roku Nového.

Jedenáctý den měsíce ledna L.P. 2003 zasedlo v rumburském hotelu zvícím „Zámeček“ ke stolíkům 24 mistrů hry této a od kol pěti systému hracího hlavy nezvedli, dokud vítěz z nich nevzešel. Mistrem všech mistrů pan František Bubna z Varnsdorfu se stal, jelikož veliký obolos vytřískati z mariáše dovedl, a to celých 39,20 korun zlatých českých. Ostatní hráči obdrželi na vzpomínání list pamětní oučastnický, s označením titulu jejich – mistr, tovaryš a učeň, štemplem oražený. Taktéž dary cenné odnesli si domů, kteréžto věnovati ráčili nebo penízem darovaným zajistili dárci štědří, za což jim pěkné poděkování patří.

Přátelé mariášníci hotovi jsou setkati se za rok zas a zašustiti kartami v klání podobného druhu, na což jsou zvány k přihlížení i zápolení osoby ducha hravého odkudkoli.

Dárci štědří byli tito: Stará hospoda Doubice, hotel Zámeček Rumburk, 1. Rumburská stavební společnost, Videopůjčovna Alfa Jiříkov, Čerpací stanice J. Čápová Krásná Lípa, Merežko Miroslav Dřevovýroba Rybniště, Partner stavebniny Drobeček & Alfery Kr. Lípa, Kosáček Václav obchodní činnost Rumburk, Velkoobchod nápoji Pavla Venturová, Esenvex Rumburk, LPG čerpací stanice Jiříkovská 606/51 Rumburk, Billiard club Krásná Lípa.

Tisk Tisk | E-mail E-mail