Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hudební poločas

autor: rd

20. ledna vstoupí rumburská koncertní sezóna do své druhé poloviny. V první podzimní půli nasadil Kruh přátel hudby laťku značně vysoko. Koncerty Moskevského patriarchálního sboru, Jaroslava Tůmy i Jaroslava Svěceného s Vladislavem Bláhou přinesly posluchačům vrcholné hudební zážitky.

Komorní řada pokračuje čtvrtým abonentním koncertem vynikajících dechařů z Českého žesťového kvinteta. Ansámbl působí na koncertních pódiích více než 20 let a jeho členové jsou předními hráči pražských orchestrů a hudební pedagogové. Díky aranžérskému umění prvního trombonisty orchestru Národního divadla Ladislava Obcházela si soubor vytvořil zcela originální repertoár. Koncerty kvinteta se vyznačují technickou brilancí a nezaměnitelnou zvukovou barevností. Soubor uvede skladby převážně českých autorů od baroka až po současnost.

Výběr z Loutny české Adama Michny z Otradovic, Händelova Vodní hudba, Verdiho Triumfální pochod z Aidy a slavné české maličkosti B. Smetany, B. Martinů, L. Janáčka, O. Nedbala a V. Trojana v interpretaci hráčů na trubky, lesní roh, trombón a tubu jistě potěší nejenom milovníky žesťových nástrojů.

Tisk Tisk | E-mail E-mail