Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

K výstavě Vzdělávání 2003-2004

autor: PaedDr. Miloslava Sembdnerová

V prostorách Domu kultury v Rumburku proběhl 11. – 12. listopadu 2002 7. ročník prezentační výstavy středních škol Vzdělávání 2003 – 2004. Prezentační výstavu zorganizovalo IPS ÚP v Rumburku pro širokou veřejnost s cílem informovat o možnostech vzdělání v našem regionu. Akci zahájila poradkyně ÚP Mgr. Hana Daňková, pozdravné slovo pronesli ředitel ÚP v Děčíně PhDr. Petr Nádvorník a starosta města Rumburku Ing. Jaroslav Sykáček.

S kulturním programem se představil soubor Sametky ZUŠ z Varnsdorfu pod vedením paní Kolářové a Pokatilové. Prezentovalo se 23 středních škol, Jazyková škola Lingua, Dům dětí v Rumburku a ZUŠ ve Varnsdorfu. Novou kolekcí oděvů se v módní přehlídce prezentoval učební obor krejčí – krejčová SOŠ z Varnsdorfu.

Výstavu navštívilo asi 900 osob. Protože je všeobecně známá skutečnost, že v okrese Děčín je nejnižší vzdělanost v ČR, mrzí nás nízká účast pedagogické veřejnosti. Výstavu nenavštívil žádný z ředitelů základních škol a s výjimkou několika výchovných poradců žádný učitel základních škol. Tuto skutečnost velice negativně vnímali zástupci vystavujících středních škol. Ani mnozí rodiče vycházejících žáků dosud nepochopili význam této akce a nevyužili tohoto ojedinělého zdroje informací. 8. ročník prezentační výstavy středních škol se uskuteční na podzim roku 2003.

Tisk Tisk | E-mail E-mail