Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Účastnit se znamená rozhodovat

autor: Svobodová M.

Senátní a komunální volby 2002 již v říjnu a listopadu

Konec měsíce října a začátek listopadu jsou ve znamení blížících se senátních a komunálních voleb. První kolo voleb do třetiny Senátu Parlamentu ČR proběhne v pátek 25. a v sobotu 26. října a týden poté 1. a 2. listopadu se uskuteční volby do zastupitelstva obce. Je pravděpodobné, že se v týž termín uskuteční také druhé kolo voleb senátních, a tak pro zajímavost uvádíme informace z webu Ministerstva vnitra ČR o jeho případném konání: Pokud žádný z kandidátů nezíská ve volebním obvodu, kde kandiduje, v prvním kole voleb do Senátu, konaném ve dnech 25. a 26. října 2002, nadpoloviční většinu všech odevzdaných hlasů, a nebude tak zvolen žádný z kandidátů, bude se konat druhé kolo voleb. Hlasování bude zahájeno šestý den po ukončení hlasování v prvním kole, tzn., že volby proběhnou ve dnech 1. a 2. listopadu 2002 ve stejném čase, jako při konání prvního kola voleb, tj. v pátek 1. listopadu 2002 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu 2. listopadu 2002 od 8.00 hodin do 14.00 hodin. Ve druhém kole kandidují pouze dva kandidáti, kteří se v prvním kole umístili na prvých dvou místech. Jestliže před druhým kolem voleb ve volebním obvodu se kandidát své kandidatury vzdá, pozbude práva být volen, nebo zemře, postupuje do druhého kola voleb kandidát, který se v prvním kole voleb v konečném pořadí umístil na třetím místě; v takovém případě se druhé kolo může uskutečnit v pátek 8. listopadu 2002 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu 9. listopadu 2002 od 8.00 hodin do 14.00 hodin. Hlasovací lístky pro druhé kolo voleb již voliči nebudou dodány předem, ale volič je obdrží přímo ve volební místnosti v den voleb. Zaregistrované strany a hnutí: Česká strana sociálně demokratická – kandidát MUDr. Anna Briestenská; Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst – kandidát Josef Zoser; Komunistická strana Čech a Moravy – kandidát Ing. Vladimír Reiber; Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová – kandidát Ing. Jiří Benedikt; Občanská demokratická strana – kandidát Ladislav Gregor; Strana zdravého rozumu – kandidát Mgr. Petr Hanig.

Voleb do Zastupitelstva města Rumburku se zúčastní kandidáti 5 subjektů: Česká strana sociálně demokratická, která má na 1. místě kandidátky pana Darka Švába; Komunistická strana Čech a Moravy, jejíž kandidátku vede pan Václav Staněk; Občanská demokratická strana s p. Radkem Englem na 1. místě; Sdružení nezávislých kandidátů (SNK) s p. Janem Sembdnerem na 1. místě a Unie svobody – Demokratická unie, kde 1. místo na kandidátce zaujímá p. Ladislav Račok.

Volební okrsky a volební místnosti zůstávají stejné jako v předcházejících volbách: volební okrsek č.1 – ZŠ Starokřečanská, Dolní Křečany; č.2 – ZŠ U Nemocnice; č.3 – Gymnázium; č.4 – ZŠ Tyršova, I. stupeň; č.5 – klub seniorů; č.6 – ZŠ Jiříkovská; č.7 – dům kultury; č.8 – ZŠ V. Kováře, Horní Jindřichov.

Pokud máte opravdu zájem se podílet na dění ve městě, pak je účast ve volbách tím prvním a nejdůležitějším krokem.

Tisk Tisk | E-mail E-mail