Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nová sportovní hala již v provozu

I přes finanční problémy se splnil jeden velký sen

rn1618 „Tak se rumburští sportovci dočkali“, říká s úsměvem Roman Pešťák, jednatel společnosti Sportcentrum Restaurace Koupaliště na úvod našeho rozhovoru.

Pane Pešťák, právě otevřená sportovní hala je jakýmsi vaším splněným snem, ale vraťme se k začátkům. Jaké to bylo?
Vše začalo pronájmem městského koupaliště, kde jsme, mírně řečeno, začínali vlastně od nuly. Vybudovali jsme nová sociální zařízení a prostory tehdejší sušárny jsme pracně přestavěli na restauraci. Rovněž možnosti ubytování jsme změnili od samého základu – zrekonstruovali jsme chatky a v bývalém domku správce vznikl nový penzion s kapacitou 16 lůžek. Postupně v areálu přibyly 3 kurty na beach volejbal, antuková hřiště na tenis a volejbal, a to vše i s umělým osvětlením. Nezapomněli jsme ani na nejmenší návštěvníky, pro které jsme postavili velký dětský hrad. Ani ti „velcí“ nepřišli zkrátka, protože pro ně je zde letní restaurace, minigolf a miniatur biliardgolf.

A nyní zpět ke sportovní hale.
V roce 1998 jsme zahájili výstavbu víceúčelové sportovní haly, 4 bowlingových drah, 2 squashových kurtů, nové restaurace a sociálního zázemí pro kemp. Přes všechny problémy s financováním tohoto projektu, bez dotací a podpory se nám podařilo halu zdárně dokončit v září 2002.

Co vlastně víceúčelová sportovní hala může nabídnout?
Pro občany se zde nabízí možnost sportovat v jediné hale v tomto regionu se špičkovými parametry. Vždyť hrací plocha o rozměru 40×20 metrů umožňuje provozování všech míčových her. V hale najdete 4 kurty na badminton, 3 kurty na volejbal, tenisové a florbalové hřiště, hřiště na házenou a halový fotbal včetně juniorských branek 2×5 metrů. Až do budoucna počítáme se zabudováním basketbalových košů, protože díky finanční náročnosti (cena 250 tis. Kč) jsme byli nuceni tuto investici odložit.

Děkuji za rozhovor, SV.

Tisk Tisk | E-mail E-mail