Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dvě mouchy jednou ranou

autor: B. Ledvinková

Judisté v novém

V pátek po obědě jsem dostala pozvánku na slavnostní otevření nové sportovní haly pro judisty na sobotu l4.9. Zrovna se mi to moc nehodilo, ale nakonec jsem šla. Jako členku ZM mne zajímalo, co kdo dokázal udělat ze starého zpustošeného domku bývalých kasáren. Byla jsem mile překvapena. Naši judisté, od těch nejmenších až po dospělé, dostali ukázkový stánek (a to zevnitř i zvenčí) pro své sportovní vyžití. Uznání zde patří stavební firmě Wakos.

Děti nám potom ukázaly svoje umění a věřte, že do této předváděčky daly vše. Byla to zajímavá podívaná. Čestní hosté, někdejší úspěšní rumburští judisté, byli pozdraveni potleskem všech přítomných.

Po projevu p. Hynaise, který spolu se svým bratrem již v minulosti mnohokrát dostal rumburské judisty do povědomí ve světě sportu, následovala neformální beseda a občerstvení. Toho už jsem se nezúčastnila, byť to bylo velice lákavé.

Chtěla jsem se více seznámit se současným stavem někdejších kasáren, který jsem znala pouze z doby, kdy je město dostalo asi jako danajský dar. Za průvodce se mi nabídl pan Darek Šváb, takže jsem prohlídku měla i se zasvěceným výkladem. Byla jsem mile překvapena zjištěním, že některé budovy jsou v užívání podnikatelských firem, ale i tím jak velkoryse se rýsuje budoucí domov pro opuštěné psy.

Ptáte se, proč ten divný název článku? Máte pravdu, mělo by tam být „tři mouchy…“ Za jednu jedinou hodinu jsem měla třikrát radost: za prvé z toho, že ze starého zchátralého domu je krásná, moderně vybavená stavba, za druhé z toho, že zde najde seberealizaci hodně dětí a mládeže, za třetí pak, že krásná parcela bývalých kasáren přece jen postupně nachází smysluplné využití.

rn1605_1

Že to mladí judisté opravdu myslí vážně, měli možnost vidět účastníci slavnostního otevření nově zrekonstruovaných prostor Judoklubu v Rumburku. Foto: P. Zápotocký st.

Tisk Tisk | E-mail E-mail