Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pozvánka na přednášku

autor: -menš-

rn1509_2 Příjemný hlas a kultivovaný projev Klárky Mrštíkové z Rumburka znají mnozí obyvatelé Šluknovského výběžku z rozhlasových vln RADIA CRYSTAL. Méně už se ví o tom, že nedávno dokončila studium na katedře historie Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem v oboru učitelství dějepisu pro třetí stupeň.

Pro svou diplomovou práci si zvolila velmi zajímavé téma z naší novodobé historie, z historie dosud ojediněle zpracované a málo probádané. „Příspěvek dějinám zaniklých obcí na Šluknovsku po druhé světové válce.“

Informace získávala v archivech a muzeích děčínského okresu i od pamětníků a shromáždila materiál o poválečných poměrech a bílých místech v historii České Dolní země. S takřka detektivními a pohnutými osudy osad Zadní Doubice, Světlík (na Studánce), Skřivánčí pole (u Krásné Lípy) a obcemi Severní a Liščí, nás Mgr. Klára Mrštíková seznámí na přednášce v rumburském domě kultury ve čtvrtek 26. září v 16.30 hodin.

Dům kultury tak pokračuje v cyklu oblíbených přednášek z regionální historie a letos na podzim dává prostor mladým historičkám a badatelkám. V říjnu představí Mgr. Gabriela Koutová svou diplomovou práci o krásnolipském malíři Augustu Frindovi, jehož pozůstalost je shromážděna v rumburském muzeu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail