Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kynologové informují a děkují

autor: Česlav Halbich

Jako každým rokem, tak i letos jsme uspořádali závod o Putovní pohár města Rumburka. Závod proběhl dne 24.8.2002 na kynologickém cvičišti na Strážném vrchu.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích: ZM, ZVV-1, ZVV-2 a nezapomněli jsme ani na kategorii veteránů, ve které soutěžili psi, kteří v tomto roce dovršili stáří 8 let. V osmi letech služební pes odchází tak zvaně „do důchodu“, protože za tu dobu si své odsloužil a je na odpočinku. Těmto psům jsme dali příležitost, aby ukázali své umění (které stále mají) a to, co se v mládí naučili.

Počasí nám přálo, atmosféra soutěžícím přidala na náladě a závod se rozjel. V každé kategorii do 4. místa soutěžící obdrželi pohár a věcnou cenu. Ostatní dostali diplom a věcnou cenu. V kategorii ZM obsadil Jiří Otáhal 5. místo. Nejvíce obsazenou byla kategorie ZVV-1, ve které soutěžil Petr Dvořák se svou fenou. Silná konkurence ovšem nechyběla ani v ostatních kategoriích. Petr Dvořák přivezl dvakrát ze soutěží mimo Rumburk poháry za 1. místo. Tentokrát spoléhal na úspěch v domácím prostředí, ale ve velké konkurenci obsadil i tak pěkné 3. místo, přičemž od 1. místa ho dělilo jen několik bodů. Kategorii ZVV-2 jsme neobsadili. Ovšem kategorie veteránů byla zajímavá už jen proto, že někteří psi byli starší, jako např. pes Béďa Jaroslava Fryče, který má již delší dobu poraněnou nohu, což na něm bylo zřetelně vidět. Přesto dokázal podat dobrý výkon a obsadit 3. místo. Zajímavé je, že od druhého místa ho dělil 1 bod a od prvního místa jen 4 body. Věřím, že kdyby byl pes Béďa zdravý, neměl by konkurenta.

Soutěž byla ukončena v 17.00 hodin předáním cen. Soutěžící, kteří přijeli z různých krajů i okresů, se dohodli na tom, že se opět v roce 2003 sejdou. Za výbornou pořadatelskou službu při této soutěži patří poděkování paní Dvořákové a Jaroslavě Fryčové za vedení občerstvení, dále pak pořadatelům Ladislavu Račokovi, Erhartu Mahnelovi, Daně Rokosové a Martině Mihulkové.

V závěru této soutěže při jejím hodnocení rozhodčí soutěže řekl: „Jste malá organizace, ale dokážete připravit pěknou soutěž a soutěžícím předat pěkné ceny.“ Velké poděkování patří také sponzorům, bez jejichž pomoci by se nepodařilo tuto akci vůbec uskutečnit. Materiální pomoc poskytli: Václav Eliáš – truhlář z H. Jindřichova, který zhotovil překážky pro výcvik psů v hodnotě 8 tis. Kč; Tiskárna Jiří Mänzel, tř. 9. května 54, Rumburk, který zhotovil diplomy a další tiskoviny v hodnotě 3 tis. Kč; Karel Koran, prodejna Kamzík, Nádražní 1246/4, který daroval signální pistoli a krabičku s náboji pro výcvik psů v hodnotě 1 tis. Kč. Finanční částkou přispěli: Město Rumburk, Bohumil Strnad – řeznictví Rumburk, Vojtěch Patkolo – řeznictví a uzenářství, Rumburk; Zdeněk Falta – stavebniny Rumburk; Petr Petříček – železářství Rumburk; Zdeněk Krobot – prodejna Na Poustce, Rumburk; Bušo – Furka – Žebro – obchod elektro, Rumburk; Václav Karel – restaurace Rumburk, Rudolf Hahnel – autoservis Rumburk. Věcnou cenu do soutěže darovali: Ing. Hanek (VENTOS) Rumburk; Jaroslav Sedláček, člen kynolog. org.; Jaroslav Fryč, kynolog. org. a Petr Dvořák, člen kynolog. org. O přípravu terénu pro výcvik psů a celé soutěže se od začátku roku 2002 starali: Česlav Halbich a Ladislav Farkaš, členové kynolog. organizace.

Tisk Tisk | E-mail E-mail