Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

A opět budeme platit více

autor: SV.

Česká pošta s.p. k 1. září 2002 opět změnila ceny, a tak pro informaci uvádíme jen některé z nových cen produktů České pošty s.p. Tak například za námi nazývané „obyčejné psaní“ (jedná se o standard do 20 g) zaplatíme od uvedeného data již 6,40 Kč, za doporučené psaní (rovněž do 20 g) zaplatíme již 17,- Kč. Nejen občané, ale také podnikatelé a úřady se řádně „prohnou“ pod novou cenou doporučených psaní, protože např. za „obálku s modrým pruhem“ teď zaplatíme 27,- Kč (místo dřívějších 23,40 Kč) a samozřejmě i „obálka s hnědým pruhem“ nezůstane pozadu, protože její cena je nyní 22,- Kč (dříve 19,40,- Kč).

Cenové změny se ovšem nedotknou jen dopisů, ale také balíků a poštovních poukázek. Cena obyčejného balíku do 2 kg je 26,- Kč a do 5 kg 30,- Kč. U poštovních poukázek typu A (bývají to většinou ty, kterými hradíme částky např. za nájemné nebo telefon apod.) se cena také zvedla. U poukázky tohoto typu do 200,- Kč platíme nyní 12,- Kč a u poukázek do 1000,- Kč a 5000,- Kč je to jednotně za 20,- Kč.

A důvod? Vysvětlení jste možná zaslechli ve zpravodajství TV Nova nebo třeba i někde jinde. Prý je to tím, že „málo píšeme“, a tak prostě zaplatíme více. Jen nevím, zda jsme určitě přesvědčeni o tom, že když budeme všichni „a opravdu pořádně“ využívat poštovních služeb, tak se ceny třeba sníží!?

Tisk Tisk | E-mail E-mail