Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V bazénu se opět závodilo

autor: B. Nedvědová, plavecký oddíl

První závody nově založeného rumburského oddílu se konaly v sobotu 22.6. Byl to I. ročník memoriálu Jardy Novotného. Rumburský oddíl vyzval oddíl z Varnsdorfu, a přestože naše děti trénují teprve 3 měsíce, některé dosáhly velmi dobrých časů. Dokonce 2 nejmladší, šestileté dívky Míša Holišová a Kristýna Cimrtová slavily své první úspěchy, a to hned první místa v kategorii 93 a mladší. Hlavní cenu, a to sošku Neptuna, si odvezl již již zkušený plavec z Varnsdorfu, sedmnáctiletý Miroslav Čácha. Závodu se zúčastnilo 55 dětí, převážně z rumburského oddílu.

A proč právě Momoriál Jardy Novotného? Většina Rumburáků Jardu znala a my v bazénu jsme s ním v posledních dvaceti letech trávili skoro každý den. Přestože svoje děti neměl, věnoval se jim vlastně celý život. Byl to nesmírně vitální a všestranný optimista. Své sedmdesáté narozeniny v r. 1997 oslavil seskokem padákem Poslední léta se však nejvíce věnoval plavání, výuce dětí a někdy i dospělých. Ještě v roce 2000 byl učitelem v plavecké škole. Děti ho milovaly nejen pro jeho svérázný způsob výuky, ale hlavně pro jeho laskavý přístup k nim. Když přišel Jarda do bazénu, hned bylo veselo. Nikdo z nás nezapomene na Jardův každoroční příchod Neptuna při Vánočním kapru plaveckého oddílu. Jarda a jeho Neptun byla prostě jedna osoba. Jarda bohužel v loňském roce odešel v nedožitých 74 letech. A proto právě Memoriál Jardy Novotného. Soška za první místo hlavního závodu je Jardovou věrnou kopií.

Závěrem děkujeme všem sponzorům, kteří nám věnovali ceny. Paní Fišerové za dorty, firmě Ratio za věcné ceny, pí Venturové za balíčky cukrovinek a cukrárně Venezii za velký dort delfína.

rn1316

rn1317
Vítěz hlavního závodu Miroslav Čácha a sbor rozhodčích (trenéři oddílu).

Tisk Tisk | E-mail E-mail