Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pohár starosty města Rumburk

autor: rd

- memoriál Martina Moravce

V sobotu 22.6.2002 se na hřištích v Rumburku a v Jiříkově uskutečnil 13. ročník fotbalového turnaje starších žáků „Pohár starosty města Rumburk – memoriál Martina Moravce“. Zúčastnilo se ho 10 družstev rozdělených do dvou skupin, nejlepší celky se kvalifikovali do závěrečných bojů o putovní trofej. „Rumburskou“ skupinu tvořily týmy Bohemians Praha (žákovská liga – vítěz 1. ročníku v roce 1990), Slovan Liberec (žákovská liga – obhájce loňského prvenství), SK Jičín (oblastní přebor – nováček na turnaji), dále OFC Neugersdorf ze SRN (oblastní přebor) a domácí FK MÜHL Rumburk (I.A třída). V „Jiříkovské“ skupině svedl los dohromady družstva FK Teplice (žákovská liga), Junior Děčín (oblastní přebor), MKS Granica Bogatynia z Polska (oblastní přebor), Slovan Varnsdorf (oblastní přebor) a Spartak Jiříkov (I.A třída).

V obou skupinách byla k vidění bojovná a dramatická utkání. O pořadí na postupových místech rozhodovaly až závěrečné duely. Ve finálových střetnutích pak už dominovali „papíroví“ favorité.

Nejlepším střelcem se stal se 6 góly Tadeáš Cirhan z Bohemians Praha, nejlepším hráčem jeho spoluhráč Eduard Formáček a nejlepším brankářem Jakub Dvořák z FK MÜHL Rumburk.

Oceněná družstva i jednotlivci převzali poháry, diplomy, pamětní medaile a další ceny z rukou pánů F. Moravce, J. Pimpary a starosty města Rumburk Ing. Sykáčka.

Stínem na jinak velice zdařilém průběhu turnaje byla nepříjemná událost, která postihla družstvo Junioru Děčín, když neznámý poberta využil nestřeženého okamžiku a odnesl si z jejich šatny několik mobilních telefonů a větší částku peněz!

Turnaj by se neobešel bez podpory mnoha sponzorů, z nichž nejvýznamnějším byla firma EWM HIGHTECH WELDING, s.r.o., Rumburk. Poděkování patří také fotbalovému oddílu Spartak Jiří-kov za pořadatelskou spolupráci a správě rumburského stadionu SRAS za technické zabezpečení akce.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci a chodu tohoto tradičního turnaje a doufáme, že všichni účastníci byli jak s organizací, tak i s počasím spokojeni.

Konečné pořadí

Tým Skóre Body
  1. Bohemians Praha
2. FK Teplice
3. Slovan Liberec
4. MKS Granica Bogatynia
5. SK Jičín
6. Slovan Varnsdorf
7. Junior Děčín
8. OFC Neugersdorf
9. FK MÜHL Rumburk
10. Spartak Jiříkov
15:6
9:5
11:8
8:4
6:4
5:6
4:5
2:6
1:7
0:12
12
12
12
9
6
4
4
4
2
0

rn1318
Žákovská mužstva FK MÜHL RUMBURK.

Tisk Tisk | E-mail E-mail