Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Atleti TJ Rumburk vybojovali 17 medailí

autor: Alena Winterová

Úroda cenných kovů z přeborů Libereckého kraje mládežnických kategorií potěšila, ale nelze ji přeceňovat, neboť zdaleka ne ve všech disciplínách byla konkurence dostačující. Proto také na přebor ČR mohli být vysláni jen dva atleti, a to T. Kozelka v chůzi na 5.000 m, který skončil mírně za očekáváním na 4. místě, a jeho sestra Martina, které ani výkon v hodu diskem juniorek přes 30 m nestačil na finálové umístění a její 11. místo zůstalo za očekáváním. V přeborech Libereckého kraje mladšího žactva v České Lípě si velmi dobře vedl D. Šikýř, který získal zlato za hod míčkem výkonem 56,01 m, stříbro za dálku skokem 483 cm a bronz ve vrhu koulí (10,35 m). Očekávání splnila i Š. Kozelková stříbrnou dálkou (432 cm) a bronzem ve výšce (135 cm).

Starší žactvo mělo své přebory v Liberci a očekávání alespoň pěti cenných kovů zůstalo bohužel nevyslyšeno. Jedinou medaili získal v osobním rekordu 280 cm ve skoku o tyči M. Beneš. Favorizovaný R. Geisler se zraněným stehenním svalem byl jen stínem své normální výkonnosti, a tak jen 7.6 na 60 m uspokojilo. Potěšila zlepšení v bězích na 300 m H. Zalaby za 42,22 a P. Zelenkové časem 45,77 a také Z. Valíka v hodu kladivem (28,77 m).

Dorost a juniorstvo přivezli z přeborů v Jablonci 11 medailí (1x zlato, 3x stříbro a 7x bronz) a největší sběratelkou byla M. Kozelková se 4 medailemi (zlato – kladivo, stříbro – koule, bronz – 100 m překážek a disk). Dvakrát na „bedně“ byli T. Kozelka a I. Pražáková.

rn1315
Na snímku trojnásobný medailista mezi mladšími žáky D. Šikýř.
Foto: P. Zápotocký

Tisk Tisk | E-mail E-mail