Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští judisté se stali přeborníky kraje

autor: Judoklub Rumburk

Na přeboru mladých judistů Ústeckého kraje, který se konal v sobotu 8. června v Teplicích, završili svou úspěšnou šňůru hned dva chlapci našeho Judoklubu – Jakub Bláha a Jakub Hanek, když ve svých vahách vybojovali titul „Přeborník kraje 2002″. Bláha, který dosáhl již čtvrtého prvenství za sebou, startoval ve váze do 42 kg a největší práci měl ve svém posledním zápase s Bydlem (SKP Most), kterého porazil na juko (5 bodů), ostatní soupeře zdolal před časovým limitem. Hanek vybojoval již dokonce páté prvenství za sebou a ve váze do 35 kg dominoval. Se svým rivalem z posledních soutěží – Šobrem z 16. ZŠ Most se tentokráte utkal v semifinále a zajímavý a bojovný zápas plný vydařených akcí na obou stranách ukončil krásným iponem (10 bodů). Ve finále pak rovněž na ipon porazil Meitnera z VTŽ Chomutov a zanechal tak za sebou všech svých 13 soupeřů. Ostatní dva naši borci v této soutěži – David Vodička a Tomáš Rákosník se probojovali mezi šestnácti závodníky ve váze 31 kg až do semifinále, kde shodně prohráli – Vodička s Maškem z Děčína a Rákosník s Kladivem z JK Teplice v utkáních, kde jim chybělo více štěstí. V boji o 3. místo pak Vodička hned v úvodu nečekaným útokem překvapil svého úhlavního kamaráda Rákosníka a hodil ho na ipon, čímž rozhodl boj o medaili pro sebe.

Souběžně s tímto krajským přeborem mláďat uspořádal pořadatel JK Teplice pro jejich starší kolegy Velkou cenu Teplic. V ní zabodovali i oba naši účastníci: Karel Schäfer získal 2. místo ve váze do 60 kg, když v šestičlenném poli prohrál pouze s Fürstem ze 16. ZŠ Most a v dalších utkáních, byť je všechna vyhrál před limitem, už ztrátu nedohonil. Chybělo však velmi málo. Fürst totiž prohrál s Dvořáčkem z Varnsdorfu a měl nakonec shodný počet pomocných bodů s Karlem. Při jejich rovnosti rozhodl vzájemný zápas obou borců. Ondra Žižka ve váze do 30 kg vybojoval 3. místo z pěti závodníků, když před ním skončili pouze Romanyuk z JC Litoměřice a Franek ze Slavoje Litoměřice.

S celkovou bilancí v obou soutěžích můžeme být spokojeni – 2 první, 1 druhé a 2 třetí místa našich šesti účastníků jsou úspěchem a jsou dokladem toho, že poslední dobré výsledky našich chlapců nejsou náhodné. Věříme, že tento trend bude pokračovat i po prázdninách v nových prostorách Judo-klubu, které výrazně zlepší tréninkové podmínky našich členů.

Tisk Tisk | E-mail E-mail