Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Volby 2002

autor: Houžvička Ladislav, Varnsdorf

Ve dnech 14. a 15. června tohoto roku proběhnou volby do Poslanecké sněmovny. Volby, ve kterých politické strany, hnutí a koalice prezentují své kandidáty za určitý kraj či region. Nepamatuji se, že by se v porevoluční době podařilo nějaké straně za náš výběžek prosadit svého kandidáta až do parlamentu. To by se nyní mohlo, za pomoci nás voličů, změnit.

Za OS ODS Šluknovsko kandiduje do PS ČR Ing. Josef Poláček, zaměstnanec firmy Severočeské vodovody a kanalizace ve středisku investice v okresech Děčín, Česká Lípa, Liberec, Jablonec nad Nisou. Už toto naznačuje, že se Ing. Poláček pohybuje v celém regionu (a nejen v něm) a že zná problematiku měst a obcí.

V případě volebního vítězství se stane pan Poláček nejen poslancem Parlamentu ČR, ale také poslancem Šluknovska. Co to pro nás znamená? Především to, že u nás vznikne poslanecká kancelář, tím se nám zákonitě přiblíží i Parlament ČR. „Náš“ poslanec tak bude mít větší šanci prosazovat „naše“ zájmy. Zvát si sem návštěvy a zviditelnit náš výběžek. Své názory a připomínky budeme moci předávat osobně bez zbytečných průtahů.

Já Ing. Poláčka volit budu. Znám ho a myslím si, že je to člověk na svém místě. Osud naší oblasti máme plně ve svých rukou, záleží pouze na nás. Stačí tak málo – jít k volbám.

Pozn. redakce:
K článku snad jen tolik, že jsme z našeho výběžku již jednoho poslance měli.

Tisk Tisk | E-mail E-mail