Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na majálesu zahraje Kryštof!

autor: Dj

Už pošesté budou mít studenti z Rumburku a okolí příležitost zúčastnit se tradičního studentského majálesu. Ten letošní se uskuteční v pátek 3. května opět v areálu rumburského koupaliště a společně s Restaurací Koupaliště ho pořádá Adam Nedvídek. Takže – co bude letos na majálesu nového?

„Letošní majáles se bude v mnohém lišit od těch předchozích pěti, nutno dodat velmi úspěšných ročníků,“ vysvětluje Adam Nedvídek. „Poprvé za šest let jsme se rozhodli pozvat na koupaliště hudební skupinu takového formátu, jako je kapela Kryštof. Bylo to dlouhé rozhodování, protože bychom nechtěli, aby se majáles stál pouhým koncertem jedné kapely, ale nakonec jsme si řekli, že to zkusíme a uvidíme. V žádném případě však nebudou chybět tradiční náležitosti rumburského majálesu, jako je majálesový průvod v maskách, vztyčování májky, volba krále majálesu nebo majálesová tombola – tentokrát o atraktivní bicykl od tradičního sponzora – Pavla Brabce.

Vystoupení takové hvězdy, jakou je v dnešní době právě Kryštof (získali cenu za objev roku při vyhlašování hudebních cen Gramy) není pochopitelně levnou záležitostí a rozpočet letošního ročníku se tak rázem zvednul o několik set procent“ dodává Adam Nedvídek. „Podařilo se nám ovšem získat chápavé sponzory ve společnostech Mühl, Product & Servis (generální sponzor) a ComTel (hlavní partner), kteří se rozhodli spojit své jméno s akcí, na které lze očekávat účast kolem 700 mladých lidí. Přesto jsme nuceni poprvé za šest let vybírat na majálesu vstupné, ale mám pocit, že 40 korun (pro ty, kteří přijdou s průvodem, pro ostatní 80 Kč) je totální minimum (např. vstupenky na varnsdorfský koncert skupiny Kryštof stály 150 Kč!).

Myslím, že se jedná o vůbec největší akci podobného charakteru pro mladé lidi v Rumburku, a tak se jen modlím, aby nás nepodrazilo počasí. Na koupališti bude stát kvalitní pódium, takže hlavní hvězdy večera (vystoupení skupiny Kryštof by mělo začít cca v 19.30) by měl dobře vidět skutečně každý.

Chtěl bych pozvat na letošní majáles nejen všechny studenty z Rumburka a okolí, ale všechny ty, kdo se chtějí dobře pobavit a pomoci tak tradici, která už šest let zaplňuje areál koupaliště,“ uzavírá Adam Nedvídek své pozvání.

Zbývá jen dodat, že majálesový průvod se bude řadit od 17 hodin na hřišti u gymnázia (kde bude také možné zakoupit 40korunové vstupenky) a na koupaliště se vydá o hodinu později. Veškeré zvukotvorné nástroje a masky jsou pochopitelně vítány.

Tisk Tisk | E-mail E-mail