Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zpráva o činnosti oddílu mladých hasičů v roce 2001

autor: Nikola Turková

Počet mladých hasičů ke konci loňského roku byl 30. Naše řady řídnou a znovu se naplňují podle toho, jaký je zrovna zájem o práci v oddíle, což je samozřejmě přirozený vývoj. V zimě se mladí hasiči schází každý pátek v tělocvičně ZŠ Tyršova k posílení fyzické kondice. Ostatní příprava je soustředěna na okolí hasičské zbrojnice a její četnost se odvíjí podle ohlášených soutěží.

Soutěžní činnost

Uplynulý rok pro nás začal přípravou na okresní kolo hry Plamen, které se uskutečnilo v Rumburku na atletickém stadionu. Naše výsledky, bohužel, nebyly příliš povzbudivé. Družstvo starších žáků bylo až deváté a mladší žáci skončili šestí. I letos jsme byli pozváni do německého Ostritz na obdobu naší hry Plamen. Pozváním se nám dostává té cti, že jsme jediní z českých sborů, kteří si mohou s místními změřit své síly a znalosti. Na podzim jsme se poměrně úspěšně zúčastnili memoriálu Standy Matyáše – mladší žáci byli druzí a staří obsadili místo šesté. Okresní kolo Závodu požárnické všestrannosti ve Vilémově prověřilo nejen naše orientační schopnosti. Překvapením bylo druhé místo mladších žáků, zatímco starší se poněkud pozapomněli na místě osmém.

rn0407_2

Ostatní činnost

Loňský rok jsme zahájili již třetím novoročním cachtáním (o něm RN již psaly). Společně s našimi přáteli z Varnsdorfu, Horního Podluží a Seifhennersdorfu jsme 20. ledna za mrazivého počasí vyrazili k brtnickým ledopádům. A abychom zimu řádně využili, tak jsme se 17. února vydali za různými soutěžemi na bruslích na zimní stadion do Varnsdorfu. V dubnu jsme se, jako již tradičně, zúčastnili v Seifhennersdorfu Her bez hranic. V květnu jsme se na pozvání zúčastnili her a soutěží v německém Grosspostvitz. 19. května jsme měli možnost aktivně se zúčastnit ukázek hasičské práce na Lužickém náměstí. Poté jsme si   již vychutnali pobyt na 4. mezinárodním táboře mladých hasičů ve Starých Splavech, odkud se ani nám, ani ostatním domů moc nechtělo. Něco málo z našeho „soutěžního programu“ jsme také předvedli dětem z Černobylu v táboře na Valdeku.

Deváté místo jsme si přivezli z mezinárodního halového turnaje ve fotbale družstev z polského Porajowa. Předvánoční čas nám zpříjemnilo pozvání přátel ze Seifhennersdorfu na bowlingový turnaj. Silvestrovský karneval na zimním stadionu uplynulý rok uzavřel.

Co říci závěrem?

V loňském roce dovršením 18. roku věku opustilo dorostenecké řady 5 mladých mužů, kteří v současné době posilují výjezdovou jednotku. Považujeme to za úspěch a doufáme, že i nadále z „malých mladých soptíků“ vyrostou šikovní hasiči. Na samý závěr bych ráda za všechny poděkovala za stálou přízeň všem sponzorům a Městu Rumburk.

Tisk Tisk | E-mail E-mail