Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Písně a árie na předposledním abonentním koncertu

autor: rd

rn0409_4

Mladí pěvci Klára Novotná a Martin Matoušek za klavírního doprovodu Ladislavy Vondráčkové uvedou na 5. abonentním koncertu 18. března v první části písně Richarda Strausse a Antonína Dvořáka. Po přestávce zazní světoznámé árie z Mozartovy Figarovy svatby a Dona Giovanniho, Verdiho Dona Carlose, Dvořákova Jakobína i Rusalky. Paní Vondráčková se představí jako sólová klavíristka také ve dvou preludiích Sergeje Rachmaninova.

  • Ladislava Vondráčková je poslední žačkou prof. Valentiny Kameníkové, pod jejímž vedením byla oceněna na mnoha soutěžích. Od roku 1997 je cembalistkou souboru ARS REDIVIVA. V témže roce absolvovala AMU, je odbornou asistentkou a korepetitorkou na katedře zpěvu. Vystupuje sólově i ve spolupráci s mladými pěvci operních scén. Jako pedagog působí také na soukromé ZUŠ MUSIC ART v Praze, kterou vede spolu se svým manželem, rumburským rodákem, Josefem Vondráčkem.
  • Klára Novotná, čerstvá absolventka pražské AMU u N. Kniplové, je od roku 1999 sólistkou ústecké opery, kde vytvořila mimo jiné půvabnou Lišku Bystroušku. Věnuje se i koncertní činnosti a nahrávkám pro Český rozhlas.
  • Martin Matoušek v roce 1997 debutoval v divadle J. K. Tyla v Plzni, kde ztvárnil jako již předtím na konzervatoři a AMU řadu rolí. Nyní je sólistou ústecké opery a zároveň koncertuje doma i v zahraničí.

Srdečně zveme do auly rumburského gymnázia.

Tisk Tisk | E-mail E-mail