Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Velké stromy města Rumburku

autor: J.D., redakčně upraveno

Zajímalo by mě, zda má město Rumburk přehled o velkých stromech rostoucích na jeho katastru. Bydlím zde relativně krátkou dobu (13 let), ale za tu dobu jsem ve svém okolí musela přihlížet nejen postupné, ale i rychlé likvidaci mnoha stromů velkého vzrůstu. Co je ovšem důležité, že bohužel nikde za ně nevidím adekvátní náhradu. Velké stromy se nesází, a tak se ptám: že by s nimi město vůbec nepočítalo? A přitom co by mnozí z nás v horkém loňském létě dali za jejich stín, třeba na náměstí!

Vím, že to není vina jen města, ale i nás lidí, a mrzí mě, když pozoruji, jak vzrostlá zeleň z našeho města ubývá. Když porovnáte pohled na město před 13 lety a dnes, sami uvidíte, kolik stromů zde již není. Nevím, zda by pomohla přísnější kontrola nebo např. nařízení, že za jeden pokácený strom se musí vysadit tři nové, ale rozhodně chci v tomto městě žít, a proto mě nenechává v klidu jeho budoucí vzhled.

Možná by bylo dobře tak, jako se plánuje výstavba, pomoci lidem s plánováním výsadby stromů. Pak bychom nemuseli řešit, že ten či onen strom je na špatném místě a musí být, přestože je často naprosto zdravý a dobře rostlý, odstraněn.

Tisk Tisk | E-mail E-mail