Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Novoroční hasičské cachtání

autor: Nikola Turková

rn0212 Již počtvrté se počátkem nového roku (12. ledna 2002 ) sešli mladí hasiči v rumburském bazénu k zábavnému soutěžnímu dopoledni, tzv. „Novoročnímu cachtání mladých hasičů“. Do soutěží bylo přihlášeno 7 družstev sborů ze Šluknovského výběžku, 2 sbory německé a letos poprvé byla utvořena 2 družstva vedoucích mládeže, celkem 140 osob.

Mimo již vyzkoušených disciplín, jako je třeba lovení vodníka, plavecká štafeta nebo plavání na lehátku, byla vložena plavba celého družstva v duši, lovení kroužků pod vodou či chytání nafukovacích balonků z vodní hladiny. V přestávce na zotavenou soutěžících byla předvedena ukázka skupinky potápěčů, kteří velice ochotně půjčovali své „nádobíčko“ všem zájemcům. Také letos proběhla volba „MISS SOPŤANDY“. Slavnostní šerpa a dort udělal velkou radost L. Pešanové z SDH Mikulášovice. Chvílemi prostor bazénu připomínal prudce vařící se vodu se spoustou vykukujících nožek a ruček. To vše pod odborným dohledem pana plavčíka a vodních mužů. Sladkou odměnou byly oceněny sportovní výkony každého družstva.

Spokojené úsměvy dětí nás utvrzují v tom, že takto prožité dopoledne nebylo zbytečné a promarněné. Nezbytné díky za spolupráci a přízeň patří: paní Ludmile Šípkové a kolektivu restaurace Venuše, panu Ladislavu Opltovi, cukrárně Venezia, Plavecké škole Varnsdorf, pí Janě Cinkové, paní Andrlové, organizaci SRAS a plavčíkovi Honzovi a skupině potápěčů.

Tisk Tisk | E-mail E-mail