Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Okénko do Lužické nemocnice

autor: Dr. Dalibor Karbula, ředitel Lužické nemocnice

Vážení čtenáři Rumburských novin. Tak, jak jsem avizoval v článku na konci minulého roku, chtěli bychom se více věnovat kontaktu s vámi, našimi potencionálními i skutečnými pacienty. Proto jsme se s vedením redakce dohodli, že se staneme stálými dopisovateli a otevíráme naši novou pravidelnou rubriku. Jelikož nechceme hned na začátku přecenit naše síly a nejsme si jisti uměleckými vlohami k tvorbě byť malých, ale přesto literárních děl, budeme se objevovat vždy jednou za měsíc. Pokud toho budeme mít na srdci více a pokud nás vaše kritika nesmete do propadliště uměleckých dějin, nebráníme se příspěvkům v každém vydání. Jako autor se zde může objevit každý zaměstnanec nebo spolupracovník Lužické nemocnice, který má co říci veřejnosti.

Mezi tématy bude samozřejmě převažovat medicína – informace o různých možnostech léčby, o režimových opatřeních, kterými můžete předejít chorobám apod. Nezbytným předpokladem k úspěšné léčbě je spolupracující pacient. A dobře informovaný pacient vždy lépe spolupracuje. A protože někdy opravdu není v ordinacích čas na dlouhé povídání a v době nemoci je přijímání informací vždy omezeno jistou mírou stresu, chceme vám nabídnout informace tak, abyste je mohli pohodlně a v klidu vstřebávat třeba u kávy v domácím prostředí. Jsem přesvědčen, že vás budou zajímat i jiné skutečnosti z chodu nemocnice, jako například, kde obstaráváme jídlo nebo jak se sterilizují chirurgické nástroje.

Je možné, že vás napadne nějaký dotaz nebo námět. Každou takovou aktivitu vítáme a budeme rádi, když požadavek doručíte buď na ředitelství, nebo do redakce novin. Budeme se snažit jej v co nejkratší době a co nejlépe zpracovat.

Do nastávajícího nového roku vám chci jménem všech zaměstnanců Lužické nemocnice popřát hodně štěstí, spokojenosti, pracovních úspěchů a pohody. A přestože z úst ředitele nemocnice, kterou živí nemocní pacienti, může znít poslední přání trochu nesmyslně, přeji vám vám ze všeho nejvíc pevné zdraví.

V příštím okénku se dozvíte něco o přípravě rodičů před porodem.

Tisk Tisk | E-mail E-mail