Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

33. vánoční koncert Rumburského komorního orchestru

autor: pracovnice DK

„Letos uskutečníme vánoční koncert pro rumburskou veřejnost již po třiatřicáté. V prosinci 1968 nám koncert nepovolili, proběhl až v lednu 1969 a pak i téhož roku v prosinci. Zažili jsme i dobu, kdy nesměl být uváděn jako vánoční, ale pouze jako tradiční. Nepřetržitá tradice se však udržela a doufáme, že ji zachováme i přes čtyřicítku, kterou bude Rumburský komorní orchestr slavit v roce 2003,“ vzpomíná Miroslav Lošťák, zakladatel, umělecký vedoucí a dirigent orchestru.

I letos je pro posluchače připraven přitažlivý program, který bude zahájen půvabnou Dětskou symfonií málo uváděného Mozartova otce Leopolda. Koledy v podání hostů orchestru, dětského pěveckého souboru Čtyřlístek ZŠ U Nemocnice, navodí pravou vánoční atmosféru. Umocní ji barokní pastorely zpěvaček Brabníkové a Steklé. Orchestr také představí své mladé nástupce, hráče houslového souboru ZUŠ, kteří se umístili v poslední celostátní soutěži na druhém místě v kraji. Dlouholetý spolupracovník orchestru, všestranný muzikant a od letošního roku i novopečený plukovník a ředitel Vojenské konzervatoře v Roudnici nad Labem Milan Koršo přiveze do Rumburka trio mladých hráčů na dechové nástroje.

V programu pečlivě sestaveném Miroslavem Lošťákem uslyšíme na koncertě v rumburském gymnáziu 16. prosince o třetí neděli adventní mnoho skladeb interpretovaných obětavými členy i hosty (patří mezi ně i kontrabasista FOKu Praha pan Malík) Rumburského komorního orchestru. Přijďte si poslechnout své spoluobčany, kteří se věnují komorní hře a potěšit se v předvánočním čase krásnou hudbou.

Tisk Tisk | E-mail E-mail