Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Slavnostní koncert na ZŠ Tyršova

autor: J. Otmarová, ZŠ Tyršova

Oslavy 100. výročí otevření Základní školy Tyršova v Rumburku vyvrcholily slavnostním koncertem, který se uskutečnil 23. října v aule školy. Byli jsme rádi, že mezi příchozími byli nejen rodiče, ale i představitelé města, společenských organizací a zástupci Ústeckého kraje.

Po krátkém projevu pana starosty J. Sembdnera se obecenstvu představil Taneční orchestr ZUŠ v Rumburku pod vedením dirigenta p. J. Šípa. Poté vystoupily postupně tři dětské pěvecké sbory - Šenováček při městě Velký Šenov, Zvoneček a Tyršovské zvonky pod vedením sbormistryně Mgr. I. Millerové a za klavírního doprovodu Mgr. Z. Pliskové a T. Činčaly. Sváteční odpoledne rychle uběhlo a už tu byla finálová píseň Život je jen náhoda, kdy se všichni účinkující spojili v jeden ohromný sbor doprovázený Tanečním orchestrem. Chlapci a dívky sklidili zasloužený potlesk. Pak už květiny, světla zhasla, dveře auly se zavřely a jedno krásné odpoledne skončilo.

Rušno bylo ale na chodbách. To bývalý žáci neodolali a zašli do svých tříd a zavzpomínali na svá školní léta. Někteří také využili možnost prohlédnout si staré kroniky a další archiválie školy. Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a zdárném průběhu oslav, a také představitelům města, kteří na naši školu nezapomínají. Věřím, že další finanční prostředky umožní, aby se budova školy stala jednou z nejhezčích dominant našeho města.

Tisk Tisk | E-mail E-mail