Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Roman Horký a KAMELOT

autor: rd

rn1808_0 Kamelot byl založen v roce 1982 dvojicí kytaristů Romanem Horkým a Radkem Michalem.

Ještě v tomto roce se skupina stává objevem celostátní soutěže klubové tvorby a od té doby je poctěna snad všemi existujícími cenami. Mezi ně patří desítky ocenění pro Romana za jeho originální styl hry na kytaru. Po patnáctileté činnosti a prodělaných personálních změnách stačila skupina natočit mnoho hudebních nosičů, vychází kniha „Návrat na místo činu“ od autorky Simony Stejskalové a zpěvníky. Písně Romana Horkého v podání Kamelotu přinášejí posluchačům pohodu, dramatičnost, humor, naprostý soulad textu a harmonie, zkrátka vše, co posluchač očekává.

Díky hudebnímu žánru skupiny, který sahá od folku po oblast popu, je skupina Kamelot oblíbená u všech generací. Její charismatický image, životní postoje i hudební aranžmá je předurčují ke ztělesnění idolů dnešní mladé a střední generace.

Odpověď zpěváka a kytaristy Romana Horkého na otázku „Co pro Tebe po tolika letech hraní znamená hudba a Vaši posluchači?“ vystihuje vyznání lídra skupiny: „Žiji hudbou pro své posluchače. Spojení naší hudby s lidmi, kteří ji poslouchají, je mojí životní energií. Platinová deska za album Zachraňte koně je splnění mého životního snu a já chci dát našim posluchačům, příznivcům a kamarádům takové koncerty, na které společně nikdy nezapomeneme.“

Roman Horký a KAMELOT se představí s nejnovějším programem „Paměť slonů“ v úterý 30. října v 19.00 hodin v DK Rumburk.

Tisk Tisk | E-mail E-mail