Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
Tištěné noviny 17/2001 | 11. 10. 2001 | Sport

AC se vrací do ligy

autor: Jan Rein ml.

AC Rumburk v minulém roce nedobrovolně opustil po osmiletém působení II. NL. Stalo se tak po dlouholetém problému v nedostatku mladých atletů. Tento problém jsme letos vyřešili vynikající spoluprácí s novým školním klubem SK SPŠES Varnsdorf. Mladíci se velmi dobře zařadili do družstva a potvrdili, že liga do našeho výběžku patří. Po vítězství v oblastním přeboru družstev libereckého kraje jsme si vybojovali účast v baráži o II. NL, která se uskutečnila 6. října na novém stadionu na Kladně. Odjížděli jsme s jediným cílem, a to byl postup. K tomu jsme přizpůsobili přípravu, načasovali formu a odhodlání. Plný autobus atletů a fanoušků odjel v sobotu brzy ráno na Kladno!

A jak to dopadlo? Víc než dobře. Potvrdili jsme, že naše práce není marná. 24 atletů, což je maximální počet, předvedlo výkony na hranici klubových rekordů, padlo mnoho osobních rekordů a nálada byla přímo fantastická. Ve finiši jsme sice podlehli domácímu Kladnu, ale postup měla zajištěna první tři družstva a tak jsme mohli oslavovat! S námi do ligy postoupili kamarádi z ASK Děčín.

Sestava AC Rumburk: Radek Bartošík, Marek Bednář, Marek Blažek, Josef Brožek, Ladislav Čihák, Aleš Havlas, Víťa Havlas, Jirka Holič, Václav Jelínek, Jiří Jína, Zdeněk Kojzar, Jakub Kožíšek, Lukáš Krejčí, Vojta Kuthan, Pavel Pilko, Robert Poskočil, Luboš Rennet, Bohumil Strnad, Michal Šandera, Vladimír Škvor, Jan Vajs, Lukáš Vent, Jakub Vytiska a Radek Zejda.

1. Kablo Kladno „B“
2. AC Rumburk
3. ASK Děčín
4. AC Mariánské Lázně
5. TJ LOKO Trutnov
6. Sokol Jitex Písek
7. ČZU Praha
231,0
217,0
162,5
157,5
134,0
60,0
30,0
Tisk Tisk | E-mail E-mail