Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zprávy atletického oddílu TJ Rumburk

autor: - maw -

Sezónu letošních závodů družstev na dráze v oblasti Libereckého kraje zakončil oddíl TJ Rumburk úspěšně. V soutěži oblastního přeboru juniorských a dorosteneckých družstev se o umístění rozhodovalo až v posledním třetím kole, které proběhlo 8. září 2001 na polyuretanovém povrchu libereckého stadionu. Zatímco mezi ostatními kategoriemi bylo více méně jasno, v kategorii dorostenek se za neustálého deště bojovalo až do poslední disciplíny – hodu oštěpem. Do oštěpařského sektoru nastoupily pouze tři závodnice, a to za stavu rovnosti bodů. Rumburská Iva Nedvídková ziskem čtyř bodů rozhodla o třetím místě a zisku bronzové medaile pro TJ Rumburk. Děvčata zůstala za prvními z družstva LIAZ Jablonec a druhými AC Slovan Liberec. Družstvo dorostenek tvoří Eva Peroutková, Jindra Zmátlová, Vlaďka Mičanová, Petra Novotná, Iva Nedvídková, Petra Lušňáková, Martina Kozelková, Veronika Svobodová a Olga Fialová. Většina startuje také v soutěži žen.

Poměrně dost dobře si vedli také chlapci, ale po zranění několika závodníků si stačili udržet jen čtvrté místo za družstvy LIAZ Jablonec, AC SLovan Liberec a AŠ Mladá Boleslav. Družstvo dorostenců tvoří: Tomáš Otáhal, Petr Štefáček, Jirka Václavík, Lukáš Matuška, Tonda Kozelka, Tomáš Skořepa a Martin Havlík. Jmenovaní tvoří také část družstva mužů.

rn1611_0

Další úspěšnou soutěží byl oblastní přebor družstev mužů a žen, zakončený 16. září 2001 pátým kolem na rumburském stadionu. Zápolení atletů a atletek proběhlo za neobvykle suchého počasí, neboť při kolech konaných u nás tradičně prší. Pořádání závodů se ujaly oddíly TJ Rumburk a Slovan Varnsdorf. Ženské družstvo, které kromě dorostenek tvoří Petra Gazdová, Veronika Jindrová, Jana Krupková a Alena Winterová, obsadilo po velkém boji s Jabloncem druhé místo. Muži skončili až na šestém místě. Kvůli zraněním a studijním zatížením tvořil kádr týmu jen malý počet závodníků a šance na získání bodů a dobré umístění klesaly. Spolu s dorostenci tvoří družstvo mužů Milan Krupka, Sláva Kubíček, Milan Lanča, Milan Pešek, Roman Winter, Jan Feher, David Krupka, Roman Geisler, Jakub Jonáš, Martin Sabo, Jakub Kříž, Petr Smetana a Tomáš Janda.

rn1612_0

Konečné pořadí:

Ženy:

 1. TJ LIAZ Jablonec C
 2. TJ Rumburk
 3. Slovan Varnsdorf
 4. AC Slovan Liberec
 5. AC Rumburk

Muži:

 1. AC Rumburk
 2. TJ LIAZ Jablonec C
 3. AC Jičín
 4. AC Slovan Liberec B
 5. AC Turnov B
 6. TJ Rumburk
 7. AAK Turnov
 8. SK SPŠES Varnsdorf

Těmito závody skončila sezóna na dráze a po chvíli oddechu začíná příprava na sezónu halovou. Ta začne pro chodce již v prosinci a pro ostatní závodníky v lednu.

Nechť trvá vaše přízeň.

Tisk Tisk | E-mail E-mail