Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Střelci na ME ve Finsku úspěšní

autor: rd

V měsíci červenci se konalo ve finské Heinole na střelnici Ampujat Ry mistrovství Evropy 2001 ve sportovní střelbě na kovové siluety, kterého se zúčastnilo 12 zemí Evropy, což činilo více jak 200 střelců. Tito mezi sebou soutěžili v různých disciplínách.

Do patnáctičlenného reprezentačního týmu České republiky byli nominováni i střelci Ing. Zavadil Evžen z Jiříkova, člen střeleckého klubu policie Děčín a pan Koukal Jiří z Rumburku, střílející soukromě. Ing. Zavadil Evžen získal v disciplíně malorážní pistole na vzdálenost 100 m bronz, v disciplínách velkorážní pistole FPS na vzdálenost 100 m stříbro a FPP na vzdálenost 100 m bronz. Všechny tyto disciplíny jsou stříleny v poloze vstoje bez opory. Pan Koukal Jiří získal v disciplínách BPP velkorážní pistole tzv. Bigboru, stříleném na vzdálenost 200 m v leže bronz a BPU stříleném vleže bronz.

Počasí střelcům v zemi tisíců jezer vyšlo. První týden se teplota pohybovala kolem 29 °C, což je na severskou zemi abnormální záležitost. Slabší stránkou ME ve Finsku byla organizace a zabezpečení zázemí zúčastněných střelců. O ubytování se museli postarat sami, nehledě na stav střelnic, kde mimo jiné byly jen 2 suché WC a voda na mytí v sudu. Finští organizátoři ME dokonce neměli na závěr šampionátu ani medaile pro všechny umístěné střelce.

Příští rok se koná ME 2002 ve francouzském Nimes, které leží severně od Marseille. Oba naši střelci se již připravují na tento šampionát. Přejeme jim pevnou ruku a co nejlepší výsledky v reprezentaci České republiky v zahraničí.

rn1411_0

Český reprezentační tým na ME 2001 ve Finsku. První zprava Zavadil, za ním Koukal.

Tisk Tisk | E-mail E-mail