Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Děti z Farní charity v Rohozné

autor: Šárka Todorová, soc. prac. Farní charity

rn1407_0 Farní charita v Rumburku, zabývající se volným časem a prevencí kriminality mládeže, uspořádala již po druhé týdenní pobyt pro děti navštěvující klubovnu FCH. Na tábor se přihlásila samá děvčata ve věku od 12 do 18 let. Vedoucí si letos zvolili pro pobyt krásné rekreační místo – vesničku Rohoznou, vzdálenou asi 20 km od Jihlavy.

V sobotu 9. července, brzy ráno, jsme nasedli na vlak do Jihlavy. Téměř šestihodinová cesta byla velmi náročná. Děvčata nás však s vidinou pěkných zážitků obšťastňovala písničkami a optimistickou náladou. Při příjezdu do vesnice Rohozná nás příjemně překvapilo ubytování v prostorách bývalé mateřské školy, situované v blízkosti krásné přírody. Nicméně dlouhá cesta nás všechny vyčerpala a první, co se ozývalo, byly naše žaludky. O jídlo jsme si však nemuseli dělat starosti, neboť nám bylo dováženo z blízké jídelny. Po zbytek dne jsme se aklimatizovali a věnovali čas vybalování zavazadel (u některých dívek byla vskutku obsáhlá).

Další dny jsme pořádali výlety do blízkého okolí Rohozné. Putovali jsme rekreační oblastí Čeřínek s naučnou stezkou. Pokud jsme měli čas a počasí nám přálo, využili jsme to ke koupání v rybníku s příhodným názvem Klechtavec s čistou lesní vodou. Naše děvčata však nejvíce zaujalo krásné město Jihlava, kde jsme po prohlídce města navštívili katakomby a děvčata se ještě stihla seznámit s novými přáteli. Další den následoval výlet do historického města Telč, spojený s návštěvou zámku, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí z historie. Ani jsme se nenadáli a pobyt byl u konce, stihli jsme ještě uspořádat tradiční táborovou stezku odvahy a pak už jen uklidit a připravit se na cestu. Děvčata se rozloučila se svými novými kamarády a se slzami v očích opouštěla místo, které nejen v nich zanechalo krásné vzpomínky.

Také bychom chtěli poděkovat všem našim sponzorům, bez nichž by se tento tábor nemohl uskutečnit: Městský úřad v Rumburku, Hass Rukov, ABX, Česká katolická charita z tříkrálové sbírky a Farní charita Rumburk.

Tisk Tisk | E-mail E-mail