Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Oslavy Dne Země překazilo až nepříznivé počasí

autor: rd

K oslavám Dne Země, které na Děčínsku již tradičně organizuje místní pobočka Dětí Země, se přidala i Správa Národního parku České Švýcarsko. Uspořádala několik akcí pro veřejnost, jichž se zúčastnilo téměř čtyři sta návštěvníků. Oslavy začaly již 12. dubna, kdy se k velikonočnímu úklidu říčky Křinice sešlo na padesát Brontíků a Brontosaurů. A výsledek jejich několikahodinové práce? Jeden a půl tuny odpadu, jejž mladí ochránci přírody odstranili z koryta a břehů vodního toku.

O týden později, 18. dubna, pořádala Správa národního parku České Švýcarsko „Den otevřených dveří“. Na dvě stě dětí ze základních škol téměř z celého Šluknovského výběžku čekalo pásmo soutěží, úkolů a povídání, které pro ně připravili odborní pracovníci. Mezi desítkami starších návštěvníků nechybí ani klienti Ústavu sociální péče v Krásné Lípě i děti z Dětského domova v Krásné Lípě.

Ani o víkendu však oslavy neustaly. V sobotu uklízelo okolí Pravčické brány, nejnavštěvovanějšího místa v národním parku, přes padesát členů KČT Děčín a děčínských skautů. Konečně v neděli 22. dubna si mohly děti z přírodovědného kroužku národního parku Ranger ozkoušet naučný program Putování za Převyšem, který pořádal DDM Cvrček. Tento den (tedy přímo na Den Země) byl slavnostně založen Spolek přátel Národního parku České Švýcarsko. Ačkoliv se k tomuto založení sešli v krajně nepříznivém počasí jen ti nejvěrnější, Spolek od neděle nabízí členství všem, kteří by se rádi nějakou formou podíleli na zvelebení národního parku. Zájemci se mohou dovědět více v právě vydané brožurce nazvané Akce pro veřejnost či přímo na Správě Národního parku ČŠ.

rn0905
Žáci ZŠ Šluknov na zoologickém stanovišti.
Foto: Zdeněk Patzelt.

Tisk Tisk | E-mail E-mail