Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

dk

autor: rd

Michael Bílek

rodák z Turnova, vystudoval na středních uměleckoprůmyslových školách – pro zpracování kovů a kamene obor umělecký kovář a sochařskokamenické v Hořicích, obor sochař restaurátor. V roce 1966 pobýval na stáži u věhlasného prof. Otto Herberta Hájeka ve Stuttgartu. Na AVU v Praze studoval sochařství v ateliéru prof. K. Hladíka. Od roku 1971 žije a pracuje jako sochař a restaurátor v Petrovicích v Krušných horách u Ústí nad Labem. Je autorem mnoha realizací v tomto kraji – nejčerstvěji provedl odbornou restaurátorskou práci na historické pískovcové části kašny s delfíny na Dobrovského nám. v Rumburku, v roce 1998 restauroval sloup se sochou sv. Vavřince na jiřetínském náměstí, na podzim započal a bude pokračovat na obnově soch na Křížové hoře v Jiřetíně pod Jedlovou. Uskutečnil 21 samostatných výstav a jeho charakteristické dřevěné plastiky – „dřeváci“ jsou umístěny v několika českých galeriích.

rn0909

Alena Bílková

se narodila v Ústí nad Labem, absolvovala na Střední průmyslové škole sklářské v Železném Brodě v oboru malování skla a promovala na VŠUP v Praze u prof. St. Libenského (umělecké zpracování skla). V sedmdesátých letech pracovala jako odborná asistentka katedry výtvarné výchovy na PF UJEP v Ústí nad Labem. Od roku 1975 se věnuje volné tvorbě v grafice, kresbě a ilustraci. Je autorem několika sklářských realizací v architektuře a od roku 1969 sedmadvacetkrát vystavovala u nás, v Rakousku i ve Francii.

rn0910

Výstavu manželů Bílkových zahájí v úterý 15. května v 16.30 hod. v DK písničkář Bedřich Ludvík.
Ilustrace a grafiky Aleny Bílkové můžete do 15. června zhlédnout v městské knihovně a dřevěné plastiky „dřeváky“ Michaela Bílka (doplněné manželčinými kresbami) v domě kultury.

Tisk Tisk | E-mail E-mail