Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburským basketbalistkám se nedařilo

autor: K.M.

První prohry rumburských mladších dorostenek ve druhé části oblastní soutěže přišly o posledním únorovém víkendu. Na hřišti již tradičního rivala Lokomotivy Liberec prohrála naše děvčata v sobotním utkání po tvrdém a vyrovnaném boji s družstvem ml. dorostenek Liberce v poměru 44:56 (13:16, 15:17, 10:16 a 6:7). Ještě v 6. minutě třetí čtvrtiny byl stav 35:36. Pak však naše družstvo opustilo ono pověstné střelecké štěstíčko a šňůra soupeřek 10 bodů za sebou v následujících třech minutách hry pozvedla jejich sebevědomí natolik, že si už vítězství nedaly vzít. Body: Rákosníková 23, Hrachová 10, Braierová 6, Nedvídková 3, Fryčová 2.

V neděli nastupovala všechna naše děvčata na hřiště s odhodláním uhrát co nejlepší výsledek, když ve družstvu tentokrát st. dorostenek Lokomotivy nastoupily i dvě hráčky druholigového základu Liberce. Utkání bylo opět velmi vyrovnané a výsledek až do konce otevřený, když po 4. minutě poslední čtvrtiny vedly liberecké hráčky rozdílem pouhých 3 bodů (39:36). Pak už se však dařilo z našich střelecky jen P. Rákosníkové (posledních 5 bodů), a to na vítězství nestačilo. Utkání s konečným stavem 41:48 (12:12, 9:15, 12:10 a 8:11) ve prospěch družstva Liberce udrželo všechny přihlížející diváky v napětí až do samotného závěru. Body: Rákosníková 21, Nedvídková 7, Fryčová a Hykšová po 4, Hrachová 3, Braierová 2

Věříme, že se v příštích soubojích podaří všem našim děvčatům zúročit náročnou tréninkovou střeleckou přípravu a rumburští diváci tak budou mít šanci vidět další kvalitní basketbalová střetnutí. Náhradní termín odloženého utkání (chřipková epidemie) na domácí půdě proti družstvu st. dorostenek Loun je 17.3.2001 ve 14.30 hodin.