Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Výměna a náhrada dálničních kupónů

autor: uveden níže

Výměnu (náhradu) provádí cca 250 vybraných poboček České pošty, kde žadatel vyplní jednoduchý formulář a zaplatí 40,- Kč. Vyměňovat lze pouze kupóny s roční platností, a to za kupóny stejné emise r. 2001.

Při výměně musí žadatel nalepit první část kupónu na průhlednou fólii, aby byly viditelné obě strany; k tomu předložit neporušenou druhou část – obě části s vyplněnou SPZ vozidla. Porovnáním obou částí se potvrdí identita dvoudílného kupónu a jeho pravost, poté ČP kupón vymění.

Náhrada je možná v případě úplného zničení první části kupónu, původně nalepeného na skle vozidla. Spolu s neporušenou druhou částí kupónu (vč. vyplněné SPZ) žadatel předloží potvrzení Policie ČR o provedeném šetření (např. zápis o dopravní nehodě, o odcizení čelního skla z vozidla – netýká se však krádeže celého vozidla, o požáru nebo jiné události související s poškozením vozidla s následkem zničení kupónu). Současně žadatel potvrzuje, že neuplatnil u jiné organizace požadavek na  úhradu poškozeného, odcizeného nebo zničeného kupónu.

V případě pochybností o pravosti vyměňovaného kupónu je rozhodující písemné stanovisko MF (odbor 48), které žadatel musí předložit pobočce České pošty.

Tisková zpráva Ministerstva financí ČR z 31.1.2001

Tisk Tisk | E-mail E-mail