Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
Tištěné noviny 21/2000 | 30. 11. 2000 | Sport

Z rumburského basketbalu

autor: K.M.

Naše družstvo mladších dorostenek pokračuje v oblastní soutěži se střídavými úspěchy. Po prvních výhrách přišla série tří neúspěšných zápasů na hřištích soupeřů. Nejblíže k vítězství měla děvčata 14. října v Lounech proti družstvu starších dorostenek. Až osmnáctibodovou ztrátu na soupeře v polovině utkání se podařilo stáhnout pouze na rozdíl 5 bodů s konečným výsledkem 49:43 pro Louny (poslední čtvrtina skončila v poměru 13:1 pro naše družstvo!). Družstvo mladších dorostenek Loun (vítěz loňského ročníku soutěže) bylo následujícího dne zatím nad naše síly, což vyjadřuje i konečný výsledek 79:15 pro Louny. Několik našich hráček nasbíralo již v úvodu střetnutí po čtyřech faulech a hra tím byla silně poznamenána.

Na výsledku dalšího utkání 28. října v Lovosicích se podepsaly hlavně nemoci a zranění. Po dřívějších poměrně vyrovnaných utkáních prohrály dívky v poměru 28:100, když nás soupeř předčil hlavně v úspěšnosti střelby ze střední a velké vzdálenosti. Teprve poté (na domácí půdě) se dívky mohly opět radovat z vítězství. Za vydatné podpory volejbalového družstva rumburských žen a mnoha přítomných diváků, po soustředěném výkonu a při vyrovnaném průběhu utkání (na počátku čtvrté čtvrtiny stav 50:50), vyhrála naše děvčata v sobotu 11. listopadu nad družstvem starších dorostenek Lokomotivy Liberec (zatím vedoucí družstvo soutěže dorostu) v poměru 66:56. Už méně se nám dařilo den poté v neděli, tentokrát proti družstvu mladších dorostenek Lokomotivy Liberec. Po vyrovnané první čtvrtině (20:24) se nám nedařily akce a střelba v průběhu celé druhé čtvrtiny. Rozdíl 14 bodů v náš neprospěch po první polovině utkání zůstal ve výsledku zachován i přes zcela vyrovnanou hru obou družstev ve druhém poločase. Příležitostí ke snížení rozdílu bylo dost, naše úspěšnost střelby však byla přece jen nižší, než bychom si přáli. Konečný stav 73:59 pro Liberec byl pro naše družstvo trochu zklamáním.

Soutěž ale pokračuje, šance na další vítězství jsou zcela otevřené. Příští domácí utkání se hrají v sobotu 9. prosince (Chomutov) a v neděli 10. prosince (Libochovice) v tělocvičně ZŠ Tyršova. Všichni fanoušci budou vítáni!

Tisk Tisk | E-mail E-mail