Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Den duševního zdraví

autor: Dana Neidhartová, sociální pracovnice FCH Rumburk

aneb příroda nabízí hodně, jen musíme otevřít oči a umět naslouchat, v tom je naše bohatství.

rn2106_0 Jednoho pondělního rána v říjnu jsme se sešli ve Farní charitě v Rumburku. Jedem na výlet (na kolech). Občas je potřeba vypnout ze všedního dne, zapomenout na starosti a načerpat nové síly. A tak všichni zaměstnanci v čele s otcem Oldřichem Macíkem, který vymyslel trasu, a vedoucí Zdeňkou Ondrušovou, která nám umožnila strávit tento den v přírodě, vyrazili. Pravda, paní Ondrušová nejela v čele, ale vzadu, někdo musí přece dohlížet na zaměstnance.

Byl krásný slunný den, mírný větřík a naše trasa směřuje přes „kolonku“ na Zámeček a odtud nádhernou cestou k Valdeku (kdo ji nezná, doporučuji). Nemusíte šlapat a máte spoustu času dívat se kolem sebe a naslouchat přírodě. Dále jsme pokračovali do Šluknova. Na náměstí jsme si dali malé občerstvení, slunce krásně hřálo a navíc kolemjdoucí obdivovali nejen naše krásná kola, která vlastní farní charita, ale i skvělou náladu, která z nás vyzařovala. Naše cesta pokračovala směrem na Nové Křečany. Je pravda, že většina z nás šla kopec pěšky, ale to k výletu patří. Cestou nám ukázal p. Macík staré štoly a zastavili jsme se u bývalého Čítkova mlýnu. Konečná byla u pramenů Mandavy, kde bylo nádherně. Turistům patří dík za to, jak zde upravili okolí. Náš velitel trasy rozdělal oheň a opekli jsme si vuřty. Při výhledu na krajinu jsme načerpali nové síly do všedních dnů a s krásnou duší jsme jeli domů.

V závěru bych za všechny zaměstnance chtěla poděkovat paní ředitelce Ondrušové, která nám umožnila strávit jeden pracovní den v přírodě. Doporučuji všem, kteří pracují. Práce neuteče, ale zdraví je jen jedno. A my se těšíme na příští výlet.

Tisk Tisk | E-mail E-mail