Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Prázdninový pobyt dětí z farní klubovny se vydařil

autor: Radka Zemanová

rn1506 Farní charita v Rumburku sice otevřela klubovnu pro problémovou mládež teprve před několika málo měsíci, přesto si do ní děti našly cestu a využívají jejích možností. Součástí celkového volnočasového programu jsou i různé výlety. Během prázdnin charita uspořádala i týdenní pobyt pro osm dětí ve věku od dvanácti do sedmnácti let z romské komunity. Jelo se do bývalé školky v Jindřichovicích pod Smrkem, kterou liberecká církev českobratrská upravila pro rekreační účely.

Největší zájem všech zúčastněných děvčat a jednoho chlapce byl o pořádání diskoték. Přesto se třem vedoucím podařilo prosadit výlety do okolí, návštěvu nedalekého frýdlantského zámku, Liberce s nákupním centrem Babylon, táboráky apod. Vzhledem k tomu, o jaké děti se jednalo, nebyla nouze o nové tváře v řadách naší výpravy, takže jsme se starali i o vhodné využití volného času části mládeže z Nového města pod Smrkem.

O jídlo se po celý pobyt starala sama mládež vždy po dvojicích na každý den. Každý pár si musel sám vymyslet, co bude vařit, nakoupit potraviny, uvařit a samozřejmě uklidit po sobě kuchyň, což byl asi ten nejtěžší úkol ze všech. Největší hlad byl ovšem stejně až v pozdních večerních hodinách, takže o poslední jídlo se museli postarat vedoucí. Přestože se naše impulsivní skupina občas poškorpila, dá se říci, že celkový dojem z celého pobytu měly nejen děti, ale i dospělí velice dobrý. V den odjezdu se s našimi děvčaty přišli rozloučit i noví přátelé z okolí a nakonec se nikomu nechtělo domů a ukápla i nějaká ta slzička. Na příští rok se již všichni těší a nejraději by jeli opět na stejné místo. Barvité vyprávění zúčastněných již dnes nalákalo další, kteří s námi letos nechtěli, takže o zájemce příštího letního tábora určitě nebudeme mít nouzi.

Tento „úlet“ od všedních dnů mohl být realizován za pochopení a přispění sponzorů – Město Rumburk, Potraviny Jana Sedláčková a Haas&Rukov, spol. s r.o., kterým tímto způsobem děkujeme.

Tisk Tisk | E-mail E-mail