Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Letní dětský hasičský tábor již potřetí mezinárodně

autor: Nikola Turková

rn1408_0 Pod záštitou Fondu malých projektů Phare CBC se ve dnech 14.7. – 23.7.2000 uskutečnil v areálu kempu na Branžeži v pořadí již 3. ročník mezinárodního letního dětského hasičského tábora. Za účasti družstev z 12 měst tří států jsme měli možnost strávit více jak týden v malebném prostředí Českého ráje, prohlédnout si hrady Valečov a Kost, v podhradí si nechat vyprávět starou rytířskou pohádku spojenou se souboji na koních. Výlet do liberecké ZOO byl spojen s exkurzí po prostorách Hasičského záchranného sboru okresu Liberec.

Počasí nám ukazovalo svou nepřívětivou tvář v podobě vytrvalých dešťů, častých přeháněk a na tuto dobu poměrně nízkými teplotami. To nám však nebránilo účastnit se a umístit se na předních místech v táborových hrách – soutěž v požární štafetě a útoku, turnaj ve volejbalu, sportovní olympiáda, soutěž Myšilovka, závod lodí a hry bez hranic. Večery byly zpestřeny několika táborovými ohni, karnevalovým rejem masek, stezkou odvahy i tanečky v rytmu diska. Za náležité pomoci rukou a nohou jsme si osvěžovali znalosti německého jazyka a „nacvičovali“ nějaká ta slůvka z polštiny a navazovali mezinárodní přátelství.

Všechen program byl vyčerpán, následoval poslední nástup, poslední společné fotky, stany byly zbourány, naloženy, tašky sbaleny. Tábor skončil, tak na shledanou příště!

Tisk Tisk | E-mail E-mail